Znamenie zverokruhu Blíženci (21.5 - 20.6)

Vládnuca planéta: Merkúr

Živel: vzduch      

Vlastnosti: pragmatik, bádateľ, dualista, filozof, skeptik

Prostredie: veterné miesta na náhorných rovinách

Farba: všetky odtiene žltej a fialovej

Drahokamy: topas, achát , karneol, polodrahokamy

Zvieratá: veveričky, opice, jašterice, líšky, psy, papagáje

Rastliny: fenikel, repa, popínavé rastliny, ovos, orechy

Šťastný deň: streda

                                                                                      

Charakteristika znamenia Blíženec tak, ako ju možno nepoznáte

Blíženci majú dvojakú povahu. Niekedy sú veľmi dobrotiví, láskaví a pokorní, inokedy zas bezcitní. Ich nepokojný duch je večne v činnosti. Neustále hľadajú čosi nové. Do popredia výrazne vystupujú ich mimoriadne schopnosti. Blíženci sú vždy brilantní. Nielenže majú aktívnu a impulzívnu myseľ, ktorá dokáže spraviť niekoľko skokov naraz, ale disponujú aj nespútane tvorivým duchom.

Prídu napríklad na geniálny nápad aj v oblasti, ktorej sa nikdy v živote nevenovali. Blíženci často radi improvizujú. Nenávidia, keď musia robiť tú istú vec neustále rovnakým spôsobom, a preto veľa času strávia vymýšľaním nových riešení. Preto je ich povaha  neskutočne rozporuplná. Keďže sú veľmi schopní a široko nadaní, ťažko sa rozhodujú pre niečo trvalé. Treba ich preto postaviť pred hotovú vec a nedať im priestor na výber. Ak sa do niečoho pustia, tak ich to za krátky čas prestane baviť a vzápätí sa pustia do niečoho nového.

Na krátky čas si však dokážu udržať pozornosť. V zlomku sekundy ich napadnú viaceré myšlienky a preto niektorí z nich aj nesúvisle rozprávajú. Začnú s istou témou a po chvíli plynule prejdú na inú. Svoj monológ ukončia úplne novou myšlienkou.

V Blížencoch sa skrýva aj kúsok snobizmu. Pretože majú radi všetko veľké, lepšie a luxusnejšie. V garáži majú najmenej jedno rýchle auto, psa ušľachtilej rasy a inteligentného a atraktívneho partnera. K tomu všetkému patria ešte i nevyhnutné doplnky. U Blížencov je život jedno predstavenie.

Nie sú však až takí ľahkomyseľní, ako by si človek myslel. Tieto osobnosti sú rodení aktivisti a revolucionári. Myslia si, že pravidlá sú na to, aby sa porušovali a preto bez problémov staré zničia a napíšu nové. Ak nemôžu logickými a presviedčaním argumentmi dokázať, že  sú to staromódne, zastarané pravidlá, ktoré sú dávno prežitkom, dokáže to urobiť skutkami. Porušovanie pravidiel im môže spôsobiť vážne problémy.

Väčšinou ich vlastná genialita zachráni pred celkovým zničením a následkami z ich excesov. O svojich nadľudských schopnostiach sú absolútne presvedčení. Veria tomu, že ich ostatní natoľko potrebujú, že ich z práce nemôžu vyhodiť. Jediná taktika používaná na skrotenie Blížencov je nenechať ich v centre diania. To je pre nich hotové peklo.

Máte pocit, že vaše finančné problémy ovplyvňujú už aj vaše vzťahy s ostatnými? Nenechajte ich, aby vám znepríjemňovali život.S Easy pôžičkou si úver vybavíte jednoducho a rýchlo.

Znamenie Blíženec a vzťahy - láska, emócie a empatia

Na city týchto ľudí sa možno spoľahnúť iba zriedkakedy. V prvotnom zápale sú veľmi okázalí a svoju lásku potvrdzujú novými a novými vyznaniami. Pritom sú presvedčení, že ich city nikdy nemôžu ochladnúť. Píšu úžasne  nežné listy. O svojich citoch veľmi radi hovoria s veľkým nadšením. Keď sa o niekoho usilujú, sú neobyčajne náruživí a ohniví. Na verejnosti svoju lásku k partnerovi radi prezentujú.

Sú pozorní, galantní a svojím čarom ľahko oklamú druhých. Ľudia ich považujú za skvelých spoločníkov. Rýchlo a ľahko však menia predmet svojej lásky, čím spôsobujú veľa utrpenia a žiaľu. Majú vrodený silný pud presadiť sa, ktorý ich ako motor ženie vpred a núti ich existovať ako stredobod pozornosti. Partneri to s nimi nemajú jednoduché, pretože musia vedieť zaobchádzať s výkyvmi ich nálad a zmenami osobnosti.

Partnerská zhoda pre znamenie Blíženec: Vodnár a Váhy

S Váhami však zvyknú mať ostrejšie výmeny názorov. Veľmi harmonické môže byť spojenie s Kozorožcom alebo s Levom, pretože oni sú schopní zvládnuť Blížencove výkyvy nálad. Vyhovujúce pre nich môže byť až spojenie s Blížencom, ktorý sa im podobá. Ak sú vo vzťahu dvaja Blíženci, je to istým spôsobom zvláštny vzťah, nikto tomu vzťahu nerozumie, no podstatné je, že oni sa v ňom vyznajú.

Blíženec a jeho vzhľad

Ľudia narodení v znamení Blížencov sú stredne vysokí, niekedy až vysokí a štíhli. Na mierne oválnej tvári vynikajú ostré črty. Brada býva trochu dlhšia ako u ostatných ľudí. Zvyčajne majú dlhé ruky, nesmierne nepokojné, pekné oči večne niečo hľadajúce v priestore, čakajúce na pohľady z okolia. Ich ruky sú trochu nervózne. Pre tento druh ľudí je charakteristická čulá pohyblivosť. Chôdzu majú obyčajne rýchlu a živú.

Pozitívne vlastnosti znamenia Blíženci

Typickou vlastnosťou ľudí narodených v znamení Blížencov je rečnícky zápal. Sú to veľmi zvedaví ľudia. Ak voľačo počujú, čo ich zaujíma, chcú sa dostať ku koreňu veci. Sú to inteligentní ľudia, ktorí svoje poznatky neustále rozvíjajú. Ich duševný obzor je veľmi široký, preto nemajú problém posudzovať veci z rôznych aspektov. Vedia sa vcítiť do záležitostí a duševného rozpoloženia druhých. Sú to všestranní ľudia, ktorí dokážu prepojiť najrozmanitejšie pojmy a predstavy a zároveň ich vedia aj sprostredkovať ďalej. Majú vynikajúcu intuíciu a skvelú pamäť.

Negatívne vlastnosti znamenia Blíženci

Ak Blíženci začnú hovoriť o probléme, ktorý ich zaujíma, nadchnú sa vlastnou rečou natoľko, že sa odchýlia od témy, a hovoria ďalej , bez ohľadu na to, či ich niekto počúva alebo nie. Je o nich všeobecne známe, že málokedy dokončia svoju prácu. Niet sa čomu diviť, ak sú pri svojich sklonoch k večnej zmene podráždení a nervózni. Ich nepokojná duša ich hlavu zamestnáva vo dne v noci. Nedožičí im pokoja a znemožňuje akékoľvek sústredenie. Milujú peniaze a iné hmotné statky a pre ich získanie spravia mnohé ústupky. Niekedy by sme to mohli zadefinovať ako vypočítavosť.

Detstvo a dospievanie Blíženca

Výchova detí narodených v znamení Blížencov nie je jednoduchá. Rodičia musia postupovať s prísnosťou, aby už od samého začiatku vychovávali silného a vytrvalého človeka. Pokiaľ si toto dieťa začne včas zvykať na sústredené myslenie a poctivú prácu, postará sa tak o svoju úspešnú budúcnosť. Na druhej strane zanedbanie a nezvládnutie výchovy môže mať katastrofálne následky.

Typické správanie znamenia Blíženci v spoločnosti

Blíženci majú v sebe obrovské množstvo energie, kreativity, nepokoja a večnej aktivity. Títo jedinci sú v ustavičnom pohybe, iba niekedy spia a veľmi radi hovoria. Potrebujú sa predviesť, čo všetko dokážu spraviť a zakaždým sa musia aj trošku vystatovať. Preto Blíženci radi bavia hostí a starajú sa o ich rozptýlenie. S nadšením plánujú veľkolepé festivaly a slávnosti, na ktorých sa štedro servírujú všakovaké dobroty z rôznych kútov sveta. Zábava s Blížencami všetkým zaručuje veselé zážitky a nezabudnuteľné príhody. Na ich večierok bude každý spomínať najradšej, keďže atrakcie na nich nemajú konca-kraja. Výstrelky Blížencov nepoznajú hranice. Ak máte medzi nimi priateľov, nikdy sa nebudete nudiť.

Práca a profesionálny rast v živote Blíženca

Sú to sebaisté a samostatné osoby, ktoré sa neboja veľa pracovať. Aj keď majú v zamestnaní náročný deň, dokážu ľavou rukou zvládnuť ďalšiu fušku. Vedia robiť viac rôznych činností naraz a pozorovať ich pri práci je ako sledovať na pódiu žongléra. Blíženci sa dokážu rozdeliť o právomoci, rozkazy nepovažujú za vhodný prostriedok, ako donútiť ostatných lepšie pracovať.

Ľudia narodení v znamení Blížencov majú veľký talent pre obchod a podnikanie. Rozpoznajú zaujímavé projekty, z ktorých môžu vyťažiť slušné výhody a zisky. Keďže sú presvedčiví môžu z nich byť dobrí predavači, agenti, politici alebo obchodní cestujúci. Zvyčajne majú naraz viacero povolaní. Upokojuje ich to, pretože získajú širší priestor pre svoje schopnosti. S ľahkosťou sa dokážu uplatniť aj ako právnici alebo žurnalisti. Potrebujú povolanie bohaté na zaujímavé zmeny a podnety, ktoré ich nedeprimuje denne sa opakujúcimi stereotypnými úkonmi.

Vhodné povolania: všetky zamestnania poskytujúce zmenu.

Zdravie, vitalita a životná energia

Títo ľudia nemajú príliš silnú telesnú konštrukciu a veľmi si musia chrániť svoje zdravie. Zväčša rýchlo prechladnú. Tým, že sú pľúca ich najcitlivejším orgánom, musia byť mimoriadne opatrní. Aj ich psychika je pomerne labilná. Neustály nepokoj, zmeny, vzruchy, námaha a prepracovanosť z nich robia neurotikov.  Ženy a niektorí muži narodení v tomto znamení majú silní sklon k hystérii. Preto ich treba primäť k tomu, aby častejšie vyberali dovolenky alebo sa naučili vypnúť, relaxovať a meditovať.

 

Muž Blíženec a jeho typické rysy

S mužmi narodenými v znamení Blížencov treba zaobchádzať veľmi láskavo. Je dôležité im neustále dokazovať lásku a za nijakých okolností nesmiete dovoliť, aby sa rozvírila ich roztržitosť a nesústredenosť. Ak chcú začať niečo nové, musí ich niekto, najlepšie partnerka, skontrolovať, do čoho sa to vlastne púšťajú. Pridržiavanie sa istého systému im pomôže pri prvých neúspechoch vydržať pri svojich pôvodných zámeroch. Pri práci je poriadok a disciplína ich najvyššou výzvou. Vedia zarobiť veľké peniaze. V dôsledku prebytku energie dokážu vykonávať viaceré činnosti súbežne.

Muži Blíženci milujú luxus, drahé autá, vyberané jedlá, zaujímavé destinácie a všetko, čo je v danej dobe práve in. Sú pomerne povrchní. Pre nich je dôležité, aby boli ich partnerky reprezentatívne, mohli ich ukázať na verejnosti a potom zatvoriť do zlatej klietky. Nepokoj v duši ich neustále láka novým smerom, potrebujú loviť, dokazovať si, že vedia ohúriť, očariť a namotať. V mnohých prípadoch ani ďalej nepotrebujú postupovať, jednoducho sa opätovne presvedčia o svojich kvalitách a to im úplne stačí. Blíženci nepatria do kategórie verných mužov, takže mať súbežne dva vzťahy im pripadá prirodzené.

Ku svojim deťom sú veľmi láskaví, vedia sa s nimi pohrať, vyblázniť sa, odviesť ich na krúžky, vybaviť im všetko potrebné. Deti sú radi v ich spoločnosti. Napriek oddanosti voči rodine, nemajú problém vytvoriť ďalšiu rodinu, ktorú taktiež budú milovať. Môže sa stať, že sa pokúsia ich prepojiť. Záleží na partnerkách do akej miery budú ochotné im tolerovať ich extempóra 

ZNÁME  OSOBNOSTI :John F. Kennedy, Princ Filip, Albrecht Durer, Thomas Mann, Dalajláma, Conan Doyle, Dante Alighieri, Charles, Aznavour, Stan Laurel, Bob Dylan, Richard Wagner, Jozef Tito, Jaromír Nohavica

Návod na použitie muža Blíženca

Muži narodení v znamení Blíženca sú doslova a do písmena tárajovia. Netreba im na všetko naletieť a brať vážne to, čo hovoria. Ich fantázia je nekonečná. To, čo hovoria, môže byť výplodom ich fantázie alebo istou alternatívnou realitou o ktorej v danej chvíli snívajú, ale s realitou to nemá nič spoločné. Najprv treba počkať čo urobia a až potom im veriť. Ak sa napríklad Blíženec opýta ženy, aké je znamenie a následne ho začne porovnávať so svojim, či sa k sebe hodia, neznamená to, že má o ňu záujem. Je to preňho zábava zistiť, aké by to bolo v teoretickej rovine, no ani vo sne ho nenapadne, že si žena tieto jeho úvahy môže vysvetliť po svojom. Toto nemá problém preberať dokonca ani pred vlastnou partnerkou, čo je ešte zmätočnejšie pre ľudí opačného pohlavia. Blíženci muži majú radi drámy, výstupy, cirkusy, chaos a žiarlivostné scény. Ak ich viete takto zabaviť budú vás zbožňovať. Tieto vyrobené drámy je však nutné produkovať neustále, pretože muž Blíženec nemá rád pokoj a pohodu, to je preňho nuda. Nepatrí do kategórie verných mužov, no jeho nevery sú prirodzenou súčasťou jeho sexuálneho života a nepovažuje ich za prehrešok. Napriek všetkým bláznovstvám má rád svoju rodinu. Preto krátkodobé odchody z domu, či zo vzťahu netreba brať vážne, keďže jeho návrat je viac než istý.

Samozrejme, je zopár miernejších Blížencov, ktorí netúžia po hektickom živote a preferujú pokojný rodinný život. S týmto typom mužov nie je problém a získať ich priazeň je maličkosť.

Žena Blíženec a jej typické rysy

Ani ženy narodené v znamení Blížencov v oblasti vernosti v partnerstve sa nedá príliš spoľahnúť. No, predsa len sú o niečo zdržanlivejšie ako muži. Často majú pred sebou voľbu medzi dvoma mužmi,, za ktorých by sa mohli eventuálne vydať, ale nevedia sa rozhodnúť ani pre jedného z nich. Zvyčajne prežijú veľa trpkých sklamaní.

Pričasto sa stáva, že ženy narodené v znamení Blížencov milujú súčasne dve osoby. Ale ak sa majú rozhodnúť, sú veľmi podráždené. Rozhodnutie odďaľujú a v takom prípade si neraz víťazstvo odnáša niekto tretí. Ale aj napriek ich nedostatkom sa môže manželstvá Blížencom vydariť. 

V rodinnom živote často nachádzajú oporu. Po všetkých možných vzťahových peripetiách, v ktorých si svoju prebytočnú energiu vybijú, po búrlivom období sa z nich v konečnom dôsledku stanú pozorné a príjemné manželky. Milujú svoje deti a čo im vidia na očiach, všetko pre ne spravia. Na druhej strane sa stáva, že niektoré z nich uprednostnia prácu či partnerov a deti sa tak vychovávajú samé alebo u starých rodičov.

Sú absolútne posadnuté krásou, svojho vizážou, musia mať všetky najnovšie modely šiat, neľutujú vydať prostriedky aj na rôzne estetické zákroky a skrášľovacie metódy. Ich duševný nepokoj mnohé z nich dostane do takého zlého zdravotného stavu, že sú nútené vyhľadať a navštíviť psychologické poradne. K harmonickému životnému štýlu musia sa naučiť vypnúť hlavu, nájsť si také aktivity ktoré napravia ich duševnú nepohodu.

Preto mnohé z nich sú profesionálne cvičiteľky jogy, brušných tancov, rôznych relaxačných cvičení . Niektoré z nich si svoj duševný pokoj nachádzajú vo viere, v ezoterike alebo v rôznych terapiách vďaka ktorým vedia vypnúť.

ZNÁME  OSOBNOSTI : Josephin Baker, Marylin Monroe, Anastázia Romanovová, Libuša Šafránkovaá, Angelina Jolie, Naomi Campbell, Helen Hunt, Meryl Streep, Nicole Kidman, Helena Rúžičková

Návod na použitie ženy Blíženca

Ženy narodené v znamení Blížencov sú nesmierne spoločenské a neustále riešia akési vzťahy, rozohrávajú viacero partií a v podstate žiaden muž pri nich nevie na čom vlastné sú. Neveru nepovažujú za vážny prehrešok a nezvyknú sa veľmi vzpierať. Preto nejedna z nich má súbežné vzťahy alebo milostné vzťahy aj so ženatými mužmi a dokonca nie sú im vzdialené aj vzťahy s osobami rovnakého pohlavia.

Dostať sa do priazne žien narodených v znamení Blížencov nie je až taký problém, mať s nimi krátku aférku je taktiež maličkosť, no udržať ich pozornosť je dosť veľké sústo aj pre skúsené osoby. Preto treba hrať ich hru, ak sa odmlčia je nutné sa taktiež odmlčať, ak sú aktívne, treba byť rovnako aktívnym. Táto zvláštna dynamika vzťahu je základom ich trvácnosti. Nikomu inému sa neodporúča vstupovať do takého vzťahu, pretože nebude sa v ňom stratí. Blíženkyne sú aj nesmierne žiarlivé a práve  žiarlivosť udrží ich záujem o partnerov.

Aj medzi Blíženkyňami sa nájdu pohodové, utiahnuté a príjemné osoby ktoré majú záujem o normálny vzťahy. Tie ale treba s lupou hľadať.

Numerologička Lívia odpovie na otázky

Hľadáte odpovede na otázky ktoré Vás trápia ? Získajte rýchle a diskrétne odpovede od skúsenej numerologičky Lívie !

Numerologička Lívia Vám urobí rozbor osobnosti

Potrebujete odpoved na chlapa alebo zenu. Lívia urobí presne vyhodnotenie osobnosti.

Blíženci charakteristika znamenia charakteristika znamenia Blíženci znamenie Blíženci vzťahy znamenie Blíženci charakteristika znamenie Blíženci muž znamenie Blíženci žena žena v znamení Blíženci

baran

21.3. - 19.4.

býk

20.4. - 20.5.

rak

21.6. - 22.7.

lev

23.7. - 23.8.

panna

24.8. - 22.9.

váhy

23.9. - 22.10.

škorpión

23.10. - 21.11.

strelec

22.11. - 21.12.

kozorožec

22.12. - 19.1.

vodnár

20.1. - 18.2.

ryby

19.2. - 20.3.