Znamenie zverokruhu Býk (20.4-20.5)

Vládnuca planéta: Venuša

Živel: zem

Vlastnosti: inštinktívny, materialistický, prírodný, tvrdohlavý , trpiteľský

Prostredie: polia, vidiek, rodinný dom

Farba: prírodná zelená

Drahokamy: achát, smaragd, tyrkys, perly, zafír, koraly

Zvieratá: býk, srnka, spevavé vtáky, ovca, lienka

Rastliny: poľné kvety, lipa, hrušky, čerešne, jahody, slivky, pšenica

Šťastný deň : piatok

 

Charakteristika znamenia Býk tak, ako ju možno nepoznáte

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že ľudia narodení v znamení Býka sú skôr nemotorné a ťažkopádne bytosti. No opak je pravdou. Býci sú síce robustné a silné indivíduá, ale vo vnútri sú nesmierne citlivé a empatické bytosti.

Býk je od prírody mlčanlivý a zmyselný. Dáva si načas a ku každej úlohe pristupuje s veľkou opatrnosťou. Zväčša sa neponáhľa, nie je netrpezlivý, prchký ani impulzívny. Najprv porozmýšľa a do akcie sa vrhá až po dobrej večeri, dlhom odpočinku a opätovných úvahách. Vďaka tomu robí často múdre rozhodnutia. Alebo sa jeho rozhodnutia aspoň pokladajú za rozvážne.

Ľudia narodení v znamení Býka sú veľmi pokojní, trpezliví a nenároční. V živote chcú dosiahnuť predovšetkým pokoj a pohodlie. Ich svetonázory sú poväčšinou konzervatívne. Veľmi ťažko ich presvedčiť o niečom inom alebo novom. 

Zriedka kedy sa dajú ovplyvniť, svoje názory obhajujú nesmierne tvrdo a zaťato. Život si nechcú komplikovať, húževnato sa držia vecí, na ktoré si už zvykli. Citovo sú prítulní a verní. Spojenie s nimi sa nadväzuje ťažko, pretože sú príliš odmeraní, no nie preto, že sú namyslení ale v ich prípade môžeme hovoriť o vrodenej plachosti.

Vedia byť nesmierne vytrvalí ba až tvrdohlaví so zmyslom pre poriadok a disciplínu . Zbytočne nevyrábajú problémy, no ak sa pre niečo zanietia, vtedy neberú ohľad na nič a na nikoho a bezhlavo si idú za svojim cieľom. Nehľadiac na to aké následky môže mať ich konanie  na ich budúcnosť.

  V ľuďoch narodených v znamení Býka je veľmi vyvinutá láska k umeniu a všetkému, čo je krásne. Zväčša majú silné umelecké schopnosti, najmä tre sochárstvo a hudbu.  Často majú neobyčajný záujem aj o architektúru a bytový dizajn.

Máte pocit, že vaše finančné problémy ovplyvňujú už aj vaše vzťahy s ostatnými? Nenechajte ich, aby vám znepríjemňovali život. S Easy pôžičkou si úver vybavíte jednoducho a rýchlo.

Znamenie Býk a vzťahy - láska, emócie a empatia

Lásku berú z tej prirodzenej stránky, neznášajú dvorenie a nepoznajú sentimentalitu. Vytrvalo sa uchádzajú o osobu ktorá ich zaujíma. Tým, že presne nevedia do slov formovať svoje city, nemožno nič určitého povedať o tom ako vnímajú lásku, čo vlastne cítia. Najdominantnejšia je u nich zmyselnosť a práve preto ťažko od nich očakávať jasné vyznanie lásky. Radi sa zdržiavajú v blízkosti milovanej osoby a zvyčajne si myslia , že na to aby partnera presvedčili o svojej láske , úplne postačí pri nej byť. Hoci sami lásku takmer nikdy nevyznávajú, priam túžia , aby ich o svojej náklonnosti presvedčovali iní.

 

Partnerská zhoda pre znamenie Býk: Blíženec a Lev

K tomu aby Býci boli spokojní a šťastní mali by mať po svojom boku partnera narodeného v znamení Blíženca, Leva, Panny či Kozorožca. Vhodné sú pre ne aj znamenia Raka a  Rýb. Menej vhodní sú partneri narodení v znamení  Škorpióna a Vodnára.

 

Býk a jeho vzhľad

Ľudia narodení v tomto znamení nebývajú príliš vysokej postavy. Zväčša majú vysoký zátylok a krátky krk, budia dojmom zavalitej postavy. Ich ramená sú guľaté a široké , tvár dosť široká a guľatá s veľmi zdravou farbou. Čelo majú nízke a nos krátky. Ich oči sú veľké a milé a zaclonené brvami. Pohľad majú mierny a melancholický. Charakteristickým znamením  týchto ľudí sú veľké ústa , mäkké pery a veľmi silné zuby. Ich chôdza je pomalá a odmeraná.

 

Pozitívne vlastnosti znamenia Býk

Ku svojim najbližším sú veľmi dobrí a zhovievaví, vždy ochotní pomôcť. V živote sú veľmi praktickí a rozvážni. Pod nohami majú pevnú pôdu a vždy vedia, čo robiť. Neradi fantazírujú a blúznia, vytrvalo idú svojou cestou. Nepatria ani medzi rojkov ani medzi idealistov.

Život v realite im absolútne vyhovuje, sú nesmierne pragmatickí a praktickí. K priateľom sú vyslovene lojálni a patria do kategórie ľudí u ktorých kamarátske vzťahy pretrvávajú po celý život.

Milujú svoju rodinu, sú to veľmi starostliví partneri, rodičia a aj o svojich rodičov sa dôstojne postarajú. Jednoducho povedané, dá sa na nich spoľahnúť.

 

Negatívne vlastnosti znamenia Býk

Hoci sú odmeraní a pokojní, predsa sa dokážu veľmi rozčúliť, ak ich vydráždia natoľko , že zabudnú na všetko, čo sa okolo nich deje. Takéto výbuchy sú zvyčajne veľmi prudké a ťažko ich zastaviť. Kto ich pozná, tak vie, že v najvyššej fáze rozčúlenia , najlepším riešením je sa im vyhnúť a neprovokovať ich.

Plachosť im bráni v nadväzovaní nových známostí a obmedzuje ich v styku s neznámymi ľuďmi. Niekedy sú nediplomatickí a nevedia kedy majú odísť z návštevy, či kedy sa majú k veciam vyjadriť a kedy zas mlčať.

Mnohí z nich trpia hypochondriou a niektorí sa uzavrú v pohodlí svojho domova a radšej z neho ani nevychádzajú. Sociálne sa izolujú a k tej izolovanosti nútia aj ostatných členov rodiny. Majú si dávať pozor na žiarlivosť aj v kruhu priateľov. 

Typickým znakom týchto ľudí býva veľká pohodlnosť. Nenávidia akúkoľvek námahu, samozrejme s výnimkou športovcov. Sú chvíle , keď sa im nechce ani rozmýšľať.  Ľudia narodení v znamení Býka majú sklony k závislostiam, preto by sa mali vyhýbať užívaniu akýchkoľvek návykových látok. Ak sa zbavia svojich závislostí v tom prípade majú sklony k moralizovaniu.

 

Detstvo a dospievanie Býka

Deti narodené v tomto znamení neprinášajú svojim rodičom veľa starostí. Sú nesmierne pokojné a prítulné , pravdovravné. V spoločnosti bývajú trocha uzavreté , čo znamená , že je nutné si k ním nájsť cestu. Musia byť vychovávané v duchu pracovitosti, vytrvalosti a rozhodnosti. Ideálne je ak sa zavčas začnú venovať umeniu , hudbe a tancu. Keďže sa z nich ľahko môžu stať pôžitkári, treba v nich zavčasu vypestovať vzťah ku športu a rôznym iným pohybovým aktivitám. 

 

Typické správanie znamenia Býk v spoločnosti

V živote Býka je málo miesta pre voľné chvíle. Ženská bytosť tohto znamenia vie oceniť poéziu a s radosťou si pozrie balet, ale v podstate si myslí, že by nemala mrhať čas na také pochabosti. Dokáže však nechať bokom svoje citové potreby, vzdať sa maškŕt, zahnať vášnivú a intenzívnu túžbu, pretože prvoradým cieľom je úspech, sláva a rešpekt okolia.

Nebojuje o to, aby získal moc nad inými. Chce mať moc medzi seberovnými, tešiť sa z ich ocenenia a obdivu. Pôžitky môžu počkať. K dobrým priateľom sú často zdržanliví a uzavretí. Niekedy by sa zdalo, že nie sú úprimní a priami. V skutočnosti je to iba zdanie, pretože Býci sú veľmi úprimní a poctivo mysliaci ľudia.

  Kritika sa tohto jedinca nedotkne. Pre mnohých z nich oblečenie nie je až tak dôležité, no napriek tomu je stále  atraktívny a zvodný. Priťahuje ľudí s vrodenou vážnosťou a schopnosťou prinútiť ich, aby hľadali hodnoty vo svojom vnútri.

 

Práca a profesionálny rast v živote Býka

Ľudia narodení v znamení Býka sú v zamestnaní veľmi usilovní a presní. Mnohí z nich z práce nemajú veľkú radosť, ale majú veľký zmysel pre povinnosť. Pri plnení pracovných úloh sú mimoriadne spoľahliví a veľmi nezištní. Neprieči sa im žiadna práca a rozkazy či nariadenia plnia najpresnejšie ako vedia.

V niektorých prípadoch sú svojmu zamestnávateľovi tak oddaní, že im verne slúžia až do posledných síl, či do odchodu na dôchodok. Keďže títo ľudia majú veľký zmysel pre povinnosť, dá sa s im prideliť aj zodpovedné miesto.  Nie sú len svedomití a spoľahliví ale dokážu sa postarať o to, aby všetci ich podriadení boli zodpovední, presní a spoľahliví.  Výborne sa osvedčia ako poľnohospodári, pracovníci v jedálňach, vo veľkoobchode. Mnohí z nich sú aj veľmi aktívni motivační pracovníci, obchodníci, vedúci veľkých firiem, účtovníci a pod. 

S Býkom je neradno súperiť v zamestnaní.  Toto znamenie je vytrvalé v každej práci, len nech má vo výhľade postup – aj keď pôjde len o malý krôčik k tomu, aby získal moc. Táto túžba nemá konca. Pre Býka neexistuje koniec. Ide vpred dovtedy, kým neklesne na zem a neprestane dýchať.

Býci majú vo veľkej miere vyvinutú lásku k umeniu a ku všetkému čo je krásne. Zväčša majú silné umelecké schopnosti, najmä pre sochárstvo a hudbu. V tomto znamení sa rodí veľa spevákov. A mnohí z nich majú záujem o staviteľstvo.

VHODNÉ  POVOLANIA : atlét, reportér, predavač, herec, hudobník, vedec

 

Zdravie, vitalita a životná energia

Tí ktorí sú narodení v znamení Býka sú náchylní len na veľmi málo chorôb. Bývajú to choroby v oblasti nôh, krčné, ako zápal mandlí, iba zriedka majú sklony k hľuzám a vredom. Zároveň  však majú odpor k liekom . Ak pri chorobách musia užívať nejaké lieky, dávajú prednosť prirodzeným liečivým prostriedkom, ako sú bylinky, doplnky výživy a iné alternatívne možnosti.

No, je tu aj iná kategória Býkov, tí sú zas absolútne závislí na liekoch, dokonca mnohí z nich ich užívajú v tak veľkom množstve, že by to iné znamenia ťažko zniesli. Dokonca sú radi, ak sa môžu pochváliť čo všetko užívajú a do akej miery im to pomáha či čo.

 

Muž Býk a jeho typické rysy

Muži Býci majú veľmi dobrú a príjemnú povahu. Milujú prírodu, majetok peniaze, svoju firmu a všetko to, čo má hmotné základy. Zbožňujú svoju rodinu a všetko čo je spojené s tradíciami, zvykmi.

K ľuďom ktorí sú im blízki,  sú priateľskí a oddaní, no ak ich city ochladnú , rezolútne s nimi prerušia všetky styky. Neplytvajú zbytočne energiou a len veľmi silné impulzy ich vedia vyviesť z rovnováhy. Keď sa však rozčúlia , sú skutočne zúriví až nepríčetní, a to aj na prekvapenie tých, ktorí ich prejavy v tomto duchu ešte neokúsili.

V mladosti je ich zmyselnosť veľmi brzdená a často sa prejaví až v manželstve. V partnerstve sú verní , prítulní a radi sa zdržiavajú doma. Ak sa ocitnú vo vzťahu v túžbe za pohodlím často na umenie zabúdajú. Preto sa žiada podpora a povzbudzujúce slová partnera za účelom zachovania či rozvoja ich umeleckých schopností.

AK ide o menej sofistikované typy ľudí v láske bývajú násilní a nespoľahliví. Svoje skutky nekontrolujú a často svojich partnerov prepadajú úplne surovým spôsobom. V prípade ak sa k tomu celému pridá aj niektorá zo závislostí, za tých okolností je táto osoba neovládateľná, neschopná spolunažívania s partnermi či s inými členmi rodiny.

VÝZNAMNÉ OSOBNOSTI : Gary Cooper, Harry S. Truman, Fred Aster, Sigmund Freud, Dweyne Johnson, Karol Marx, Piere Brosnan, Shakespeare, Honore de Balzac, Axel Springer, Kant, Bono, George Clooney, Mark Zuckenberg

 

Ako pristupovať k mužovi znamenia Býk "Návod na použitie" muža Býka

Sú to veľmi vášniví jedinci, plný energie a neutíchajúcej túžby po fyzickom kontakte. Pre týchto mužov je dosť typické, že aj vo vyššom veku vedú veľmi aktívny sexuálny život. Žena ktorá má záujem o muža Býka, má to s ním veľmi jednoduché , stačí ak si dá záležať na ich intímnom živote a všetko ostatné sa k tomu pridá.

Býka treba aj chváliť za jeho výkony a povzbudzovať ho v tom, aby sa nebál experimentovať. Tým, že je starostlivým otcom a rád sa zapája do výchovy detí, treba mu dať priestor na to. Lepšie je ak sa bude venovať deťom. Ak by mal priveľa voľného času, to by odviedlo jeho pozornosť od dôležitých vecí a nahradilo by záujmom o iné osoby.

 

Žena Býk a jej typické rysy

Ženy narodené v znamení Býka sú veľmi praktické hospodárky.  Peniaze hrajú v ich živote dôležitú úlohu. Šikovne vedia s nimi zaobchádzať a nie sú márnotratné. Sú výborné kuchárky a dokážu všetko veľmi úsporne zariadiť. Ich oblečenie je praktické, ale zároveň aj vkusné a módne.

Vo vlastnej podstate sú to zmyselné typy, no zároveň aj prirodzené, oddané, nežné, a neustále zaľúbené. Aj v tom prípade ak sa od nich muži odľúbia, odsťahujú, aj za týchto okolností stále dúfajú v ich návrat.

Ženy narodené v znamení Býka sú bystré a múdre. Majú zdravý úsudok, spoliehajú sa na svoj inštinkt, sú praktické a vytrvalé. Vedia si zachovať chladnokrvnosť a rozvahu.

Tieto ženy patria do kategórie  dobrých matiek, svojim deťom sa venujú aj v neskoršom veku . Pre rodinu sa dokážu obetovať. Voči svojim najbližším sú príliš lojálni, až naivní a z toho dôvodu ich tí najbližší vedia zmanipulovať , využiť.

Ak sa im nedostáva primerané množstvo lásky začnú sa jej dožadovať. V extrémnych prípadoch si vymyslia choroby alebo si ich zhmotnia. Následne na to si vychutnávajú každú chvíľu kedy skrze choroby môžu na seba obrátiť pozornosť. Uzavrú sa do svojho malého sveta, medzi štyrmi múrmi trúchlia nad svojím nešťastím, nad biednym životom a nad tým, že nik im nerozumie. Touto extrémnou sebastrednosťou od seba odplašia partnera či dokonca aj deti alebo aj priateľov. Z nesmierne pozitívneho človeka, sa časom môže stať večne zahundraný , nespokojný, podráždený, nešťastný a večne chorľavý človek.

Ženy narodené v znamení Býka sú väčšinou pôvabné, majú peknú postavu a harmonický vzhľad. Sú aj skvelými hostiteľkami , vedia všetko veľmi dobre zorganizovať a pripraviť.

VÝZNAMNÉ  OSOBNOSTI : Cher, Golda Meier, Barbara Streisand, Mária Terézia, Audrey Hepburn, Jessica Alba, Kráľovná Alžbeta II., Uma Thurman, Adele, Linda Evangelista.

 

Ako pristupovať k žene znamenia Baran"Návod na použitie" ženy Býka

Ženy narodené v znamení Býka sú buď nesmierne aktívne, agresívne, večne niečo hľadajúce a takpovediac trochu bláznivé. V prípade, ak niekto má o ne záujem, tak je nutné aby boli ešte väčšmi bláznivejší, aktívni, mimoriadne kreatívni a doslova musia tieto ženy uhnať. No, nie tým sentimentálnym spôsobom ale skôr dynamickým, dominantným spôsobom.

Oni totiž musia na chlapa vzhliadať, chlap voči nim nesmie prejaviť city, skôr ako keby ich museli poraziť v boli. A v tomto boji sa nesmie poľaviť ani do budúcnosti, aj keď je už ruka v rukáve. Tieto ženy sa môžu kedykoľvek spakovať a odísť. Je nutné ich viazať , majetkom, deťmi a záväzkami. No, niekedy ani to nestačí. Takže dynamické Býčice si vyžadujú ešte dynamickejších, silnejším mužov ktorí vedia buchnúť po stole a aspoň načas stopnúť bláznivú a nekoordinovanú energie týchto žien.

Druhý prípad, to sú Býčice pomalé, pohodové, ako keby zaspaté a neustále unavené, trpiace hypochondriou. S týmito ženami muži nebudú mať ťažkú prácu, pretože im stačí dať istoty, dobré rodinné zázemie, financie a oni sa z domu určite nepohnú.

Všetko im trvá pridlho, veľa razy majú migrény, či akékoľvek iné ťažkosti ktoré ich paralyzujú a hodia sa na PN. Muži ktorí potrebujú mať doma naisto ženu, ktorá ich určite nepodvedie, neodíde z domu, ktorá im až do ostatku bude stáť po boku, tak s týmto typom Býka si môžu byť úplne istí. 

Numerologička Lívia odpovie na otázky

Hľadáte odpovede na otázky ktoré Vás trápia ? Získajte rýchle a diskrétne odpovede od skúsenej numerologičky Lívie !

Numerologička Lívia Vám urobí rozbor osobnosti

Potrebujete odpoved na chlapa alebo zenu. Lívia urobí presne vyhodnotenie osobnosti.

ako na muža Býka ako získať Býka muža Baran a Býk Býk a Baran Býk a Rak Býk a Škorpión vzťah Býk a Váhy Býk a Váhy vzťah Býk a Vodnár Býk charakteristika Býk muž Býk žena Býk znamenie muž Býk muž Býk a láska muž Býk ako ho získať muž Býk žena Rak muž Býk žena Škorpión muž Býk žena Vodnár muž Lev žena Býk muž Rak žena Býk muž Ryba žena Býk Ryby a Býk Vodnár a Býk žena Baran muž Býk žena Býk žena Býk muž Vodnár žena Lev muž Býk žena Rak muž Býk aké znamenie sa hodí k Býkovi Býk znamenie muž charakteristika znamenia Býk žena charakteristika znamenia Býk charakteristika znamenia Býk muž muž v znamení Býka znamenie Býk znamenie Býk a láska znamenie Býk a Lev znamenie Býk charakteristika znamenie Býk chlap znamenie Býk muž znamenie Býk muž charakteristika znamenie Býk vzťahy znamenie Býk žena žena v znamení Býka

baran

21.3. - 19.4.

blíženci

21.5. - 20.6.

rak

21.6. - 22.7.

lev

23.7. - 23.8.

panna

24.8. - 22.9.

váhy

23.9. - 22.10.

škorpión

23.10. - 21.11.

strelec

22.11. - 21.12.

kozorožec

22.12. - 19.1.

vodnár

20.1. - 18.2.

ryby

19.2. - 20.3.