Znamenie zverokruhu Kozorožec (22.12 - 19.1) na Nataliu sedi :)

 

Vládnuca planéta: Saturn         

Živel: zem         

Vlastnosti: stálosť, húževnatosť, vytrvalosť, tvrdohlavosť

Prostredie: vidiek, strmé kopce, štíty

Farba: čierna, modrá a všetky tmavé farby

Drahokamy: ónyx, granát, zafír, čierny diamant, čierne perly

Zvieratá: kamzík, kôň, pes, medveď, krtko

Rastliny: jedľa, smrek, buk, imelo, ľan, konope, brečtan

Šťastný deň: Nedeľa

 

Charakteristika znamenia Kozorožec tak, ako ju možno nepoznáte

Kozorožci sú svedomití a mimoriadne starostliví ľudia. Ak nedosiahnu úspech hneď, neprekáža im to, naopak,  začnú stále odznova pretože ich energia je nevyčerpateľná. Veria v ľudskosť. Sú nároční na seba a k iným bývajú zhovievaví len vtedy, ak ide o perspektívnych jedincov. Lenivci a povaľači nemajú u nich šancu, oni jednoducho na nich nemrhajú svoj drahocenný  čas. Chcú mať okolo seba výnimočných a tvorivých ľudí. Neposedia pokojne, sú to ľudia činu, jednoducho povedané majú dušu priekopníka. Každú chvíľu niečo nové začnú a aj do tej najobyčajnejšej práce vedia vniesť fantáziu, nadšenie a tvorivú iskru.

Úprimnosť Kozorožcov je dojímavá a obdivuhodná. Napriek všetkému, čo sa môže v živote prihodiť, sa týmto ľuďom darí pozerať na život ako na nevyhnutnú kontinuitu, ako na hodiny, ktoré treba každý deň, bez ohľadu na počasie, naťahovať. Kozorožci zaobchádzajú so životom opatrne, ako keby im patril len nakrátko. Táto kombinácia nevinnosti a odovzdanosti môže so sebou prinášať úzkostlivé obavy či priamo strach. V mnohých prípadoch je to neidentifikovateľný strach s ktorým bojujú po celý život. V živote sú praktickí , šetrní a nenároční. Žijú viac pre povinnosti ako pre zábavu. Zväčša sú pokojní, nezvyknú sa rozčuľovať.

Na Kozorožcoch je veľmi sympatické to, že nechcú nikomu nič dokazovať. Žijú si svoj život tempom, ktoré im vyhovuje, a čosi im neustále hovorí, že je to tak správne. Nie sú ani priveľmi otvorení, ani uzavretí. Skôr si udržia príjemný odstup, ktorý však aj napriek ich sklonu k hanblivosti nemožno nazvať ako bojazlivosť či vystrašenosť. Kozorožci sú sebavedomí , zvyčajne pracovití, praktickí a ušľachtilí ľudia.

Máte pocit, že vaše finančné problémy ovplyvňujú už aj vaše vzťahy s ostatnými? Nenechajte ich, aby vám znepríjemňovali život. S Easy pôžičkou si úver vybavíte jednoducho a rýchlo.

Znamenie Kozorožec a vzťahy - láska, emócie a empatia

Ich láska sa získava veľmi ťažko a pomaly. Ešte ťažšie možno získať ich náklonnosť. Ale keď už milujú, tak iba s celou dušou. Keďže ich priťahuje samota , ťažko sa pridružujú k inému človeku. Niekedy musia prekonať veľké prekážky a často sa stane, že v poslednej chvíli ujdú, lebo osamotený život považujú za krajší ako život vo dvojici. Preto sa s nimi vo vzťahu musí zaobchádzať veľmi opatrne . Potrebujú mať pocit, že sú milovaní a že svojim partnerom na nich nesmierne záleží.  Ak tento pocit stratia, cítia sa zbytoční a načisto sa pred svetom uzavrú. Hoci majú voči manželstvu nemalé predsudky, mnohí z nich ho uzavrú dva, ba aj tri razy. Ak vo vzťahu čo len raz stratia dôveru, sotva ju už znova získajú.

 

Partnerská zhoda pre znamenie Kozorožec: Býk a Panna

O ľuďoch narodených v tomto znamení sa hovorí, že sú chladní, ale opak je pravdou . Neradi obaľujú svoje city do pekných slov. Chcú , aby pred ľuďmi zostali ich city utajené. Občas ich táto uzavretosť mrzí, radi by sa jej zbavili, ale iba málokedy sa im to podarí. Pokiaľ ide o manželstvo, najlepšie sa k nim hodia ľudia narodení v znamení Býka. Vyhovujú im aj osoby narodené v znamení Panny alebo Rýb. No, najlepšie zväzky by mohli utvoriť s osobami narodenými v znamení Kozorožca. Niekedy sa vydaria aj vzťahy s Levom či Rakom.

 

Kozorožec a jeho vzhľad

Ľudia narodení v tomto znamení majú zväčša strednú postavu, sú zväčša štíhli a obyčajne chudí. Ich tvár má veľmi ostré črty, nos je výrazný a ostrý, brada hranatá.  Pleť je obyčajne bledá, oči bývajú dosť hlboko vsadené. Ich chôdza je pomalá a odmeraná.

 

Pozitívne vlastnosti znamenia Kozorožec

Prvoradou a typickou vlastnosťou týchto ľudí je nesmierna ctižiadostivosť a usilovnosť. Bez práce neobsedia. Najradšej sa ponárajú do ťažkých vecí, riešia ich s vytrvalosťou, ktorá u iných vzbudzuje obdiv. Ľahká práca ich nezaujíma. Všetko, čo robia je veľmi presné ale nikdy nie puntičkárske. Ak sa im práca napriek úsiliu nevydarí,  pustia sa do nej znova. Neúspech ich neodrádza, ale skôr naopak , ženie ich to do zvýšenej činnosti. Sú veľmi spoľahliví , nedbalosť alebo nepresnosť sa u nich neakceptuje. Charakteristickou vlastnosťou týchto ľudí je radosť zo samoty. V samote sa cítia dobre , nikdy sa nenudia. 

 

Negatívne vlastnosti znamenia Kozorožec

Ak sa Kozorožci nazlostia, tak to už stojí za to. Krivdy vedia odpustiť, ale nikdy na ne nezabúdajú. Keď raz stratia dôveru v človeka, stratia ju definitívne. Uzavrú sa, začnú byť odmeraní. V prírode radi vyhľadávajú osamelé miesta a málo používané cesty. Záleží od toho v akom sú psychickom rozpoložení. Čím sú na tom horšie, o to ťažší a pochmúrnejší terén si zvolia. Do ťažkých depresií sa vedia dostať aj bez vonkajších vplyvov. Dokonale to zvládnu aj bez cudzej pomoci. V takých prípadoch potrebujú blízkosť milovanej osoby ktorá ich uistí, že všetko bude v poriadku. Ak musia zvládnuť ťažké stavy, je možné, že zlú náladu prenesú aj do kolektívu, na pracovisko, či medzi priateľov.

 

Detstvo a dospievanie Kozorožca

Výchova detí narodených v tomto znamení je nesmierne ťažká. Rodičia ich nikdy dosť dobre nepoznajú, lebo sú uzavreté a ťažko sa k nim možno priblížiť. Ak rodičia chcú aby im dôverovali, musia si k nim nájsť cestu. Najlepšie je správať sa k nim prirodzene a srdečne. Veľmi dôležité je, aby sa na rodičov mohli spoľahnúť, aby v nich našli oporu a istotu. Nehovoriac o dôvere, ktorú rodičia nesmú nalomiť, pretože v opačnom prípade si ich priazeň už nezískajú. Tieto deti sa najradšej hrajú nepozorovane, osamote. Z hry v samote majú skutočný pôžitok. Veľmi sa tešia, ak sa môžu začať čím skôr učiť. Sú bystré a vnímavé , radi riešia ťažké úlohy a rébusy.

V mladosti sú ustráchaní a odťahujú sa od ľudí. Ale neskôr ich obavy a strachy z cudzích ľudí celkom opustia.

 

Typické správanie znamenia Kozorožec v spoločnosti

O Kozorožcoch sa hovorí že, sú spoľahliví, vo vzťahoch stáli a lojálni. Títo jedinci často potláčajú svoj osobný rozlet z ohľadu na potreby iných. Sú to pozoruhodní ľudia, s dojímavou starostlivosťou sa ujímajú tých, čo sú menej šťastní ako oni, vedia naozaj ľúbiť a sú príkladom pre egoistických ľudí.

  No pre ich nepoddajnosť a tak trochu prísny výzor sa často stáva, že ich niekto zle pochopí. Kozorožci niekedy pôsobia na svoje okolie urážlivo a trochu tvrdo. V podstate sú to však mierumilovní ľudia, ktorí sa len navonok správajú chladne a neprístupne.

Bývajú to ľudia vážni a uzavretí. Ich dôveru možno získať veľmi ťažko, lebo je v nich trochu upodozrievania . No im samým ľudia veľmi dôverujú. Na ich lojalitu sa dá absolútne spoľahnúť. Veselí sú hlavne v úzkom kruhu svojich známych. Majú zmysel pre humor a ostrý, silne pôsobiaci vtip. Mnohí ľudia keď sú nahnevaní, či nervózni, tak vyhľadávajú spoločnosť druhých, no u Kozorožcov je to úplne naopak. Ale oni vyhľadávajú práve samotu. Preto ich ľudia často považujú za čudákov.

 

Práca a profesionálny rast v živote Kozorožca

Je dosť zvláštne, že títo jedinci dosahujú výraznejšie úspechy až v pokročilejšom veku. Pretože sú rozvážni a majú výnimočný cit pre detail, trvá často roky, kým ich úsilie vyklíči, čas ho preverí a nakoniec vykvitne. Nenápadné a skromné typy z radov tohto znamenia sa nikdy nedočkajú okamžitého úspechu, ale nadaní Kozorožci so skrytým talentom sa vždy dožijú uznania. Toľko inteligencie a tvorivosti predsa nemožno donekonečna ignorovať. Ľudia narodení v znamení Kozorožca sa hodia na také povolania , kde záleží na presnosti. Sú veľmi pracovití, usilovní a spoľahliví.  Ako lekári sú svedomití a opatrní. Bývajú z nich dobrí bádatelia a učenci. Hodia sa aj na štúdium cudzích jazykov . Môžu z nich byť aj dobrí dozorcovia, pretože majú zmysel pre poriadok a sú prísni k podriadeným. Ale súčasne sú aj dobrotiví a vážni. Niektorí z nich si vyberajú také vážne povolania akými sú hrobári, kostolníci, patológovia.

Vhodné povolania: minister zdravotníctva, vedec, šéfkuchár, veterinár, remeselník, textilný návrhár, umelecký stolár, architekt, právnik, zdravotná sestra, cvičiteľ psov, vinohradník.

Zdravie, vitalita a životná energia

Kozorožci sú chorí iba v mladosti. Trpia na infekcie a časté prechladnutia. Tie však s pribúdajúcimi rokmi zmiznú, ich telo postupne zosilnie a stanú sa odolnejšími. Zvyčajne sa dožijú vysokého veku. Niektorí trpia aj na ochorenie sliznice. Citliví sú na oblasť kolien a trápia ich zápaly kĺbov. Môžu sa u nich vyskytnúť poruchy látkovej premeny a zažívacie problémy.  Vo vyššom veku sa im zhoršuje sluch.

                   

Muž Kozorožec a jeho typické rysy

Muži narodení v znamení Kozorožca bývajú systematickí, metodickí, spoľahliví, majú zmysel pre povinnosti. Peniaze hrajú v ich živote veľkú úlohu. Vedia byť šporovliví bez ohľadu na to, či majú nedostatok alebo prebytok financií. Peniaze stále rozmnožujú. Majú prirodzený zmysel pre finančné transakcie a obchod. Nenávidia neschopnosť, lenivosť a plytvanie. Snažia sa nadobúdať veci, ktoré nič nestoja, alebo sú veľmi lacné. Pokúšajú sa ohradiť neviditeľným múrom. Vo vedúcom postavení sa často prejavia ako neúprosní, tvrdí, bezohľadní až chladní vodcovia.  Dokážu vyčítať dobrým pracovníkom , ktorí by kvôli nim šli aj na kraj sveta chyby v plánovaní ktorých sa dopustia oni sami. Veľmi ťažko si priznávajú vlastnú vinu. V profesionálnom živote sú muži Kozorožci  praktickí, ctižiadostiví a hlavne realisti. Dôsledne sa usilujú o materiálne zabezpečenie a o úspech v práci.

 V láske sú ľudia narodení v tomto znamení trocha ťažkopádni. Trvá im pridlho, kým žene vyznajú lásku. Nemajú radi flirtovanie a pohrávanie sa s citmi. Keď milujú, tak z celého srdca. Myšlienky na manželstvo ich často naplnia obavami. Nechcú sa s nikým deliť o svoj život. Aj pri dvorení ženám, sú veľmi zdržanliví . Keď sa však oženia, berú manželstvo veľmi vážne. Domov a rodina sú pre nich všetkým. Nedokážu riskovať manželstvo kvôli flirtu, či pre ľúbostné dobrodružstvo. Mužom Kozorožcom dávajú vzťahy poriadne zabrať. Hanbia sa ukázať svoje pravé ja. Strach zo zlyhania pri pohlavnom styku ich podnecuje k telesnej aktivite. Navonok sú neprístupní a disciplinovaní a v podstate veľmi romantickí. Kozorožci sú výborní rodičia, od detí si vyžadujú rešpekt a poslušnosť, je pre ne ochotní priniesť akúkoľvek obeť. 

SLÁVNE  OSOBNOSTI : Isac Newton, Johann Kepler, Louis Pasteur, Edgar Allan Poe, Jack London, Karel Čapek, Elvis Presley, Kevin Costner, Jiří Sovák, Martin Luter King, Rowan Atkinson, Louis Pasteur

 

Ako pristupovať k mužovi znamenia Kozorožec "Návod na použitie" muža Kozorožca

Muži narodení v tomto znamení sú v hĺbke svojej duše nadmieru citliví a hanbliví. Nesmierne sa boja zlyhania a to samozrejme v intímnej sfére. Na zakrytie svojich strachov využívajú predvádzanie sa, vtipkovanie a zabávanie spoločnosti. Toto predvádzanie nemá konca kraja. V mnohých prípadoch sa približujú a hneď  vzďaľujú. Touto taktikou zisťujú aký je terén, či sa už niekto chytil na udicu. Tým, že sa boja zlyhania, alebo odmietnutia, tak vyčkávajú. Niektoré ženy to nevydržia a zaútočia, no mnohé neuspejú, pretože v očiach Kozorožca to môže byť prejav slabosti, netrpezlivosti prípadne morálneho poklasku. No napriek všetkým naťahovačkám a neistotám, Kozorožec muž má svoje slabé miesta. Musí nadobudnúť pocit, jedinečnosti, nenahraditeľnosti. Musia ženu zachrániť alebo aspoň mať pocit, že sú jedineční a bez nich sa daná osoba nepohne ďalej.  

 

Žena Kozorožec a jej typické rysy

Ženy narodené v znamená Kozorožca sú pracovité, usilovné, ctižiadostivé a majú obrovskú výdrž. No, nevenujú sa len práci, rady sa aj zabavia. Ich ctižiadostivosť je vždy zameraná na praktické veci . Myslia na budúcnosť, na svoje materiálne zabezpečenie . Ťažko zarobené peniaze držia pevne v rukách. Často ich preto okolie považuje za skúpe. Svoje pocity nezvyknú dať najavo, keď však prekonajú určité zábavy, vedia byť dobrosrdečné a lojálne. Majú citové zábrany, a čo sa týka morálky tak v tejto sfére sú príliš úzkoprsé. Manželskú neveru nevedia ani zabudnúť ani odpustiť. Jediná možnosť , ako dobre vychádzať so ženou Kozorožcom, je stále jej dávať najavo aké sú nenahraditeľné a ako veľmi sú milované. Oni nešetria námahou a prostriedkami na prekonanie prekážok, či už nezvyčajnou húževnatosťou , neúnavným nasadením všetkých síl.

Ženy Kozorožkyne aj keď budia vyrovnaným a harmonickým dojmom, v ich vnútri môže odohrávať obrovská búrka. Aj oni zvyknú podľahnúť náladám, ktoré ich často uvrhnú do depresií a pesimizmu.

Svojim deťom sú oddanými matkami. Vedia byť prísne, no vždy majú pochopenie pre ich malé starosti. Vychovávajú ich k čestnosti, šporovlivosti a poriadkumilovnosti.

SLÁVNE  OSOBNOSTI : Marlen Dietrich, Jana z Arku, Annie Lenox, Emily Watson, Diane Keaton, Jana Brejchová, Nina Dobrev, Kate Middelton, Kate Moss, Jana Kratochvílová, Věra Špinarová

 

Ako pristupovať k žene znamenia Kozorožec "Návod na použitie" ženy Kozorožca

Ženy narodené v tomto znamení sú príliš vážne a zodpovedné. Ak sa niekto o ne zaujíma, musí byť veľmi presvedčivý , vytrvalý a so serióznymi  úmyslami. Tieto ženy sa nehodia do akejsi bláznivej spoločnosti, nepodnikajú bezhlavé výpravy a nenechajú sa dotlačiť do takých vecí, ktoré považujú za nezmysel. Takže na získanie ich priazne je nutné si počkať. Ideálne je, ak záujemca pochádza z okruhu priateľov alebo im blízkych osôb. Kozorožkyne musia mať pocit istoty a bezpečia , preto im odbúranie zábran trvá istý čas. Najprv musia v sebe zvládnuť vnútorný boj a až potom sú schopné pozitívne reagovať na prejavy priazne ľudí. No aj keď nakoniec ľady povolia, vzťah s týmito osobami vôbec nie je jednoduchý. Ich náladovosť a ťažká povaha je nevyspytateľná , takže ak majú zlú náladu, netreba oheň rozdúchavať. Dilemy  potrebujú  vyriešiť vo svojom vnútri. Stačí ak im dáte najavo, že ich milujete. Na krátke flirty sa tieto osoby nehodia. Ak prvopočiatočná odmeranosť záujemcov neodradí, potom je polovica úspechu vyriešená. Ak by sa týmto ženám niekto nepáčil, oni svoje pocity neskrývajú a určite to dajú najavo. V takých prípadoch je námaha opačného pohlavia úplne zbytočná.

Numerologička Lívia odpovie na otázky

Hľadáte odpovede na otázky ktoré Vás trápia ? Získajte rýchle a diskrétne odpovede od skúsenej numerologičky Lívie !

Numerologička Lívia Vám urobí rozbor osobnosti

Potrebujete odpoved na chlapa alebo zenu. Lívia urobí presne vyhodnotenie osobnosti.

znamenie Kozorožec muž znamenie Kozorožec žena charakteristika znamenie Kozorožec charakteristika znamenie Kozorožec žena znamenie Kozorožec muž charakteristika žena v znamení Kozorožca charakteristika znamenia Kozorožec muž v znamení Kozorožca

baran

21.3. - 19.4.

býk

20.4. - 20.5.

blíženci

21.5. - 20.6.

rak

21.6. - 22.7.

lev

23.7. - 23.8.

panna

24.8. - 22.9.

váhy

23.9. - 22.10.

škorpión

23.10. - 21.11.

strelec

22.11. - 21.12.

vodnár

20.1. - 18.2.

ryby

19.2. - 20.3.