Znamenie zverokruhu Panna (24.8 - 22.9)

Vládnuca planéta: Merkúr    

Živel: zem         

Vlastnosti: pracovitosť, činorodosť, vytrvalosť, ochota pomôcť

Prostredie: priemyselné oblasti, polia

Farba: fialová

Drahokamy: granát, achát, topás, polodrahokamy

Zvieratá: psy, mačky, domáce zvieratá

Rastliny: brečtan, lieskové orechy, ovos, fenikel

Šťastný deň: streda

    

Charakteristika znamenia Panna tak, ako ju možno nepoznáte

Panny sú mimoriadne bystré a šikovné. Na život hľadia nesmierne pragmaticky . Hoci sa domnievajú, že majú veľké ideály, je to zrejme iba sebaklam. Radi majú poriadok a systematickosť. Všetko si dokážu zorganizovať, na všetko majú svoj systém. Vedia vystihnúť najdôležitejšie body, bez toho aby sa dali popliesť nejakými vedľajšími okolnosťami. Ich pohľad na svet je zreteľný a triezvy. Výzvy či problémy riešia triezvo a pragmaticky. Nikdy sa nedopúšťajú náhlych a nerozumných činov.  Ich triezve myslenie takmer  nikdy nie je ovplyvnené citovými momentmi .Sú skromní a vedia zaobchádzať s peniazmi.

Panna je stelesnením opatrnosti. Ich ucelený portrét získa zreteľné obrysy až po mnohých rokoch pomalého a uvážlivého vývoja. Zriedka kedy sa sťažujú.  Tieto osoby sú prezieravé a obozretné, vyhýbajú sa nebezpečenstvu a vzdajú sa i toho, čo je pre ne najdôležitejšie, len aby mali pokoj a vyhli sa konfliktom.

Ľudia narodení v znamením Panny nie sú žiadni svätci alebo naivní optimisti. Títo ľudia sa nepredvádzajú ako vzory dobrého správania. Ich príkladný život je pre nich úplne prirodzený. Nemusia sa nútiť k počestnosti a neposmievajú sa tým, ktorí takí nie sú. Chápu ostatných a dokážu sa vyrovnať s ich výstrednosťou a chybami.

Panny sa vážne zaoberajú úvahami, ako sa dá všetko zlepšiť, a svojím typicky nenápadným spôsobom sa usilujú, aby dosiahli pokrok.  Panny sú motivované povinnosťou a ženie ich túžba po lepšom svete, v ktorom ich každý nechá  žiť podľa svojich predstáv. Zapoja sa aj do masového hnutia, ak im to pomôže nájsť pokoj v duši.

Pannám ľudia často zazlievajú, že sa derú na vyššiu spoločenskú pozíciu. To pramení z túžby po dosiahnutí dokonalosti a z potreby držať sa tradičných hodnôt. Kvôli dobrému správaniu dokážu vyvolať veľa kriku a rozčuľujú sa nad spoločenskými faux pas. Ak nemusia, radšej príliš neriskujú, ale ak sú nútené vrhnúť sa niekedy do akcie, môžu prejaviť veľké hrdinstvo. Rutina Pannám nevadí, rovnako ako určité podrobenie, ak ich takáto podriadenosť chráni pred nevítanými náhodami. Panny nemajú rady nepredvídateľné udalosti a vyhýbajú sa zmenám.

 

Máte pocit, že vaše finančné problémy ovplyvňujú už aj vaše vzťahy s ostatnými? Nenechajte ich, aby vám znepríjemňovali život. S Easy pôžičkou si úver vybavíte jednoducho a rýchlo.

Znamenie Panna a vzťahy - láska, emócie a empatia

Ľúbostné city týchto ľudí nie sú silné.  Majú sklon k cudnému a zdržanlivému životu.  Šíria okolo seba ovzdušie čistoty a nedotknuteľnosti. Neznášajú ostré vtipy alebo nemiestne poznámky. Radi sa rozčúlia nad ľúbostnými vzťahmi iných, v tomto sú veľmi neznášanliví. Ale u seba samých obyčajne už neberú mravy tak prísne. Radi koketujú. Chcú sa páčiť a sú šťastní, ak sa do nich niekto zaľúbi. Ale ich presnosť, vypočítavosť a dôslednosť im ľudia často aj zazlievajú.

V manželstve sú iba zriedkakedy príjemní spoločníci. Domácnosť vedú dobre. Vedia si rozdeliť peniaze a vždy sa starajú o čistotu a poriadok v dome.

Partnerská zhoda pre znamenie Panna: Váhy a Kozorožec

K ľuďom narodeným v znamení Panny sa najlepšie hodia také znamenia ako Váhy a Kozorožca. Títo ľudia budú najskôr súhlasiť s ich názormi a budú ich veľmi dobre chápať. Ale vyšlo by im aj spojenie s osobou narodenou v znamení Býka. Do úvahy by mohli prísť aj osoby narodené v znamení Raka, pretože povahovo sú si veľmi blízki. Rovnako výborné spojenie by bolo aj s obdobnou osobou ako sú oni sami,  teda narodení v znamení Panny.

Panna a jej vzhľad

Ľudia narodení v tomto znamení sú strednej, až vysokej celkom súmernej postavy.  No, nemajú príliš rovné držanie tela. Ramená majú dosť výrazné. Celý zjav postavy pôsobí tak trochu dojmom výraznejšej, až ťažkopádnej postavy.  Ich tvár je pretiahnutá, ale oválna a brada málo výrazná. Ich pohľad je múdry a skúmavý. Obyčajne majú krátke a tenké nohy. Ich pozorovacia schopnosť je veľmi presná. Poväčšinou majú hnedé oči a tmavšie vlasy.  

Pozitívne vlastnosti znamenia Panna

Zväčša sú veľmi šikovní, v ručných prácach rýchli a presní, niekedy až puntičkári. Sú veľmi úslužní  a vždy ochotní pomôcť. Keďže sú veľmi praktickí nie raz ich ľudia žiadajú o radu. Vo svojom živote nechcú byť nápadní, pred akýmkoľvek ruchom unikajú. Neznášajú hystériu, výstrednosti a neuvážené jednania. Sú spoľahliví ako v práci tak aj v osobnom živote. Neboja sa práce a zodpovednosti. V niektorých prípadoch je pre ne práca aj terapiou. 

Negatívne vlastnosti znamenia Panna

Spôsob ich konania je mierny ale všetci majú sklon k sebectvu a zo všetkého na svete majú najradšej hlavne seba.  Vo svojich náhľadoch bývajú nestáli a ľahko sa dajú ovplyvniť. Skoro všetci z nich sú ľútostiví a ustavične trpia pocitom, že osud a celý svet je proti nim. Majú pocit, že sú chorí, ich povahe chýba sviežosť a akási prirodzená radosť. Majú ešte tú zlú vlastnosť  že, ľuďom zvyčajne všetko zazlievajú , sú vzťahovační a mnohí z nich nerozumejú vtipom. Radi kritizujú iných a na okolitých ľuďoch poväčšinou hľadajú iba nedostatky. Veľmi ťažko sa dá im zavďačiť.

Detstvo a dospievanie Panny

Deti narodené v tomto znamení sú veľmi šikovné a rozumné. Obyčajne sa učia veľmi ľahko a aj cudzie jazyky sa na ne priam nalepia. Sú to pokojné, poslušné a tiché deti. Už od útleho veku majú radi poriadok, čistotu a systém. Veľkú radosť majú ak môžu čítať či písať, a byť aktívne, no hlavne aby ich v činnosti nik nevyrušoval.    

Typické správanie znamenia Panna v spoločnosti

Kvôli týmto vlastnostiam sú osoby narodená v znamení Panny často odsúdené na samotu. Majú radi svoj domov, kde si môže vystrieť nohy ku krbu a čítať si knihu a kde je ich spoločníkom hrobové ticho.  Panny nechcú, aby ich niekto obťažoval.

Títo ľudia majú problémy s komunikáciou. Radšej by pracovali, stavali, opravovali alebo sa morili s nejakým problémom, ako by len tak posedávali a rozprávali sa. Všedné rozhovory ich nielen nudia, ale navyše im naháňajú strach. Klebety im pripadajú povrchné a nepodstatné. Bezvýznamné poznámky či vtipy, na ktorých sa iní bavia, ich znepokojujú.

Práca a profesionálny rast v živote Panny

Ľudia narodení v znamení Panny patria do kategórie veľmi dobrých zamestnancov , na ktorých sa dá spoľahnúť. Ich výkony sú presné a správne. Pričasto sa stratia v detailoch. Radi vyrábajú tabuľky, ktoré nikto nepotrebuje, ale všetok stratený čas nahradia zas svojou rýchlosťou a usilovnosťou. Ak im pri práci chce niekto niečo vyčítať, musí to urobiť taktne a opatrne, lebo aj najmenšia kritika ich ťažko uráža a často ju pokladajú za prejav osobnej nenávisti. Občas sa ich dotkne aj dobre mienená poznámka.

  Keďže Panny majú vrodené problémy nadviazať s niekým kontakt, môžu sa zdať ľahostajné a dokonca tyranské. K tomu sa ešte pridá aj ich nepríjemná úprimnosť ktorou mnohých záujemcov môžu od seba odplašiť. Od svojich spoločníkov budú vyžadovať vysoké kvality. Panny chcú veľmi veľa od života, dokonca aj na seba sú mimoriadne prísne.  Tým, že sami oni sami podávajú skvelé výkony, nechápu, prečo by teda ich kolegovia nemali vyvinúť rovnaké úsilie.

Bývajú z nich dobrí spisovatelia alebo hudobníci. Hlavne v literárnom smere môžu dosiahnuť veľký úspech. Majú krásny a plynulý sloh, dokážu sa vyjadrovať presne a jasne. Ich vedecké práce sú vzorom systematickosti. Bývajú z nich dobrí redaktori , právnici, nakladatelia i typografi. Hodia sa aj na jemné ručné práce. Môžu byť šikovnými hodinármi či mechanikmi.         

Vhodné povolania: správca múzea, knihovník, archivár, analytik trhu, obchodný cestujúci, diplomat, záhradník, maliar natierač, hudobník.

 

Zdravie, vitalita a životná energia

Veľkú námahu, zdolávajú iba ťažko. Nešportujú , necvičia, hoci pre ich zdravie by to bolo veľmi užitočné. Patria do kategórie  chorľavých ľudí. Trpia na nachladnutia a musia sa chrániť pred každým závanom vzduchu. Nie sú ani takí chorí ale majú príliš málo pohybu a napokon sami si choroby  namýšľajú . Týmto negatívnym prístupom k zdraviu niet divu, že si choroby privolajú. Často chodia k lekárom. Ak sa od nich dozvedia, že im nič nie je, urazia sa. Choroba, či už skutočná alebo predstavená, robí im podivnú radosť. O jej príznakoch sa dokážu baviť celé hodiny a sú šťastní, ak ich poslucháč má s nimi súcit. Sú chúlostiví aj na poruchy v zažívacom trakte a trpia aj malými žalúdočnými ťažkosťami.

 

Muž Panna a jeho typické rysy

Muži narodení v tomto znamení nie sú práve najpríjemnejšími manželmi. Mnohí z nich nie sú celkom spokojní. Pričasto sú takí pedantní, že sa miešajú do všetkého, napríklad na každom jedle vidia chybu. Stále hovoria o žalúdočných problémoch a rozličných chorobách. Svoje okolie vedia trápiť až do zúfalstva. Človek si ich musí vypočuť a nesmie sa im vysmiať, lebo inak by sa v nimi nedalo vydržať. Hrali by sa na urazených, celé dni by neprehovorili.

Muži Panny pre svoj oklieštený citový život a triezvosť nikdy úspešnými milovníkmi nebudú. Je to spôsobené tým,  že nikdy nekonajú intuitívne a všetko, teda aj lásku sa snažia zaškatuľkovať do svojej schémy usporiadaného života. Erotické experimenty, odovzdanie sa prežívanej chvíli a vzdanie sa svojho ega sú pojmy, ktoré sú im celkom cudzie. Väčšinou hrajú v ich vzťahu k partnerke dôležitú úlohu oddanosť , záujem než fyzická príťažlivosť. V mladosti vedú veľmi striedmy spôsob života a po celý život si uchovávajú skeptický postoj k výstrednostiam vo vzťahu. Sú však starostlivými rodičmi, na ktorých sa dá vždy spoľahnúť, aj keď sú niekedy malicherní.

Majú veľké pochopenie pre slabých a chudobných, jednoducho musia pomáhať. Sú veľmi poriadkumilovní , praktickí, šikovní a bystrí. Majú svoje vlastné organizačné metódy a vlohy riešiť a objasňovať zložité problémy.

Nevadí im, ak ostanú starými mládencami, tento stav mnohí z nich dokonca aj uvítajú. 

Títo ľudia sú často chodiacimi encyklopédiami . Sú výborní v sprostredkovaní, vykonávaní remeselných úkonov.

Niektorí z nich sú vyslovení skupáni, ich šporovlivosť niekedy nadobúda nezdravé rozmery.

SLÁVNE  OSOBNOSTI : David Copperfield, Sagvan Tofi, Radek Brzobohatý, Róbert Fico, Milan Kňažko,  Andrej Babiš, František Nedvěd, Emil Zátopek,  Lev Nikolajecič Tolstoj, Keanu Reeves, Aristoteles Onassis, Ľudovít XIV.

 

Ako pristupovať k mužovi znamenia Panna "Návod na použitie" muža Panny

Muži narodení v znamení Panny sú tak trocha čudáci. Pre opačné pohlavie sú ťažko dostupní a preto mnohí z nich ostávajú starými mládencami. Panny sú tajnostkármi, veľmi ťažko si k sebe púšťajú cudzích ľudí, tobôž ženy. Preto sa odporúča najprv sa s ním skamarátiť alebo s ním spolupracovať, či navštevovať obdobné krúžky a až potom sa s ním zblížiť. Ženy pri nich musia byť jasnovidné, pretože sa musia dovtípiť čo vlastne chcú, čo majú v hlave, čo ich trápi a podobne. Ak to žena nevie odhadnúť potom sú vo vzťahu samé nedorozumenia a konflikty. Ak je partnerka šikovná, naučí Pannu rozprávať, zadefinovať problémy a včas dať najavo o čo im vlastne ide.

Žena Panna a jej typické rysy

Pre ženy narodené v znamení Panny je typické, že skoro vždy vyzerajú mladšie ako sú v skutočnosti. Podieľajú sa na starostiach svojho partnera. Sú puntičkárske ale zároveň vedia byť aj najdobrotivejšími a najmilšími ženami na svete. Pokojnou odvahou a hlbokým pocitom zodpovednosti držia často pokope veľké rodiny.

 V každodennom manželskom živote sa u týchto žien veľmi skoro prejaví stereotyp. Tým sa spolužitie pre obe strany stane nudným. No a v týchto prípadoch Panny vytiahnu na povrch svoje ženské praktiky  a tajné zbrane. Odmietnutie im hneď neodoberie odvahu od pôvodných plánov. Bez problémov sa opätovne pustia do boja a všetko pre to spravia, aby sa ich partnerstvo navrátilo do harmonického stavu. No, v mnohých prípadoch príčinou ochladenia vzťahu bývajú aj ich partneri ktorí k nim emocionálne nedozreli.  

Tieto ženy sú v mnohých prípadoch otrokmi svojej domácnosti. Medzi gazdinkami  sú aj také fanatičky , ktorým ide viac o poriadok a dobré zariadenie ako o pohodlie manželov. Takéto ženy môžu mužovi pripraviť neznesiteľné utrpenie. Celý deň sa neustále niečo čistí a obyčajne je všetko viac pre obdiv ako na použitie. Neraz im prekáža aj to, ak je vec nesprávne položená.

Medzi ženami narodenými v znamení Panny je aj veľké množstvo takých, ktoré pohŕdajú vzťahmi prípadne sa vôbec nevydajú.

SLÁVNA  OSOBNOSTI : Ingrid Bergmann, Hana Zagorová, Greta Garbo, Lída Baarová, Sophia Loren, Matka Tereza, Romy Schneider, Beyonce, Agatha Christie, Salma Hayek, Květa Filipová, Cameron Diaz, Pink

Ako pristupovať k žene znamenia Panna"Návod na použitie" ženy Panny

Ženy narodené v znamení Panny sú tak trošku odmerané a chladné. Mužov to môže  odradiť a preto menej odvážni muži sa ani neodvážia k nim priblížiť. Na druhej strane, sú muži ktorých nesmierne inšpirujú ostrejšie ženy, sú z nich fascinovaní a doslova ich uženú do vzťahu. Muži vo vzťahu s Pannou veľa získajú, sú to veľmi praktické, šetrné a šikovné manželky či partnerky. Hovorí sa, že v intímnom živote sú trošku chladnejšie a z toho dôvodu príliš náruživí muži by si nemali hľadať partnerky narodené v znamení Panny.

Numerologička Lívia odpovie na otázky

Hľadáte odpovede na otázky ktoré Vás trápia ? Získajte rýchle a diskrétne odpovede od skúsenej numerologičky Lívie !

Numerologička Lívia Vám urobí rozbor osobnosti

Potrebujete odpoved na chlapa alebo zenu. Lívia urobí presne vyhodnotenie osobnosti.

znamenie Panna vhodný partner charakteristika znamenia Panna muž Panna znamenie znamenie Panna znamenie Škorpión a Panna znamenie Panna vzťahy Panna znamenie vzťahy Panna znamenie žena znamenie Panna žena aké znamenie sa hodí k Panne znamenie Panna charakteristika Panna znamenie muž znamenie Panna muž znamenie Panna láska znamenie Panna muž charakteristika dieťa v znamení Panny muž v znamení Panny charakteristika znamenia Panna Panna charakteristika znamenia znamenie Panna chlap

baran

21.3. - 19.4.

býk

20.4. - 20.5.

blíženci

21.5. - 20.6.

rak

21.6. - 22.7.

lev

23.7. - 23.8.

váhy

23.9. - 22.10.

škorpión

23.10. - 21.11.

strelec

22.11. - 21.12.

kozorožec

22.12. - 19.1.

vodnár

20.1. - 18.2.

ryby

19.2. - 20.3.