Znamenie zverokruhu Rak (21.6 - 22.7)

Vládnuca planéta: Mesiac      

Živel: voda      

Vlastnosti: zdržanlivosť, romantik, rojko a humanista

Prostredie: úrodné oblasti, množstvo riek , jazier, lesov

Farba: biela, strieborná, modrozelená, striebrosivá

Drahokamy: krištáľ, beryt, mesačný kameň, perly, striebro

Zvieratá: mačka, rak, koza, zajac, lastúra, kačica, žaba

Rastliny: sedmokrásky, vodné rastliny, fazuľa, uhorky

Šťastný deň: pondelok

 

Charakteristika znamenia Rak tak, ako ju možno nepoznáte

Títo ľudia sú na zjedenie. Všetka bujará rozmarnosť z vyprskne do smiechu, sa v nich spája so stabilnou, spoľahlivou a láskyplnou povahou. Je to úžasný zväzok vodcovských sklonov a bláznivosti.

Ľudia narodení v zamení Raka sa ľahko popália. Chcú byť vzorní občania, v práci sa snažia, aby mali všetko v poriadku, a navyše dúfajú, že všetci budú šťastní. Úprimne si želajú, aby sa ľuďom darilo , aby všetci boli čestní, slušní a kamarátski. Ale Rak býva v tomto ohľade príliš naivný.

Aj keď má za sebou svoje skúsenosti, alebo prežité veľké sklamania, napriek tomu, stále tvrdošijne verí vo všeobjímajúce celosvetové dobro. Rak je vlastne veľkým zábavychtivým dieťaťom uväzneným v tele dospelého človeka. Každý deň ho po prebudení prenasledujú povinnosti. Na jeho nevinné oči dopadá tieň účtov, opráv, pôžičiek a poistení. Nechápe, prečo musí robiť všetky tieto nudné veci. Najradšej by túto nezáživnú povinnosť prenechali inej osobe. Z večného sváru dvoch priorít, honby za zábavou a honby za peniazmi, Raka neustále bolí hlava.

Povahové vlastnosti ľudí narodených v znamení Raka sú zdržanlivosť, prispôsobivosť a pokora. Zväčšia túžia po pevnej opore. K sebe potrebujú človeka , na ktorého sa môžu spoľahnúť. Ich nálada sa rýchlo mení, čím značne trpia. Hoci sú veľmi váhaví a hanbliví, jednako len túžia, aby si ich niekoho všimol. A mrzí ich, ak sa tak nestane. Nedokážu sa vnucovať a nevedia ukázať svoju pravú tvár. Preto sú veľmi vďační, ak sa stanú terčom úprimného záujmu. Pre svoju veľkú hanblivosť veľa v živote zmeškajú. Bývajú znepokojení a neistí aj z tých najmenších najobyčajnejších situácií. V spoločnosti priam trpia, majú obavy z toho aby sa nezosmiešnili. Majú pocit, že každý pozoruje iba ich posunky a slová len preto aby sa im mohli vysmiať.

Máte pocit, že vaše finančné problémy ovplyvňujú už aj vaše vzťahy s ostatnými? Nenechajte ich, aby vám znepríjemňovali život.S Easy pôžičkou si úver vybavíte jednoducho a rýchlo.

Znamenie Rak a vzťahy - láska, emócie a empatia

V oblasti lásky a vzťahov má Rak úplne jasno. Buď miluje alebo nemiluje, nič medzi tým neexistuje. Svojim partnerom či priateľom bezhranične dôverujú. Nezaujímajú ich klebety alebo zlé chýry o milovanej osobe. Kým sú s partnermi spokojní, vôbec ich nezaujíma názor iných ľudí. No, beda tomu kto ich dôveru sklame, zväčša im nedajú druhú šancu na nápravu. Sú to najlepší partneri a najlepší rodičia na svete. Niekedy od samej lásky nevidia nedostatky milovaných osôb, nevšimnú si, že s nimi manipulujú či ich využívajú. Sú ľahkými obeťami pre všetkých psychopatov a manipulátorov.

Partneri sa musia naučiť s nimi zaobchádzať, pretože majú dni , či obdobia, kedy nie sú ochotní komunikovať. V týchto ťažkých chvíľach potrebujú rozmýšľať, usporiadať myšlienkové pochody, stráviť informácie. Vtedy je nutné ich nechať a počkať na to, kedy sa vynoria z hlbín vlastnej duše. Jednoznačne neznášajú nátlak , ani prílišné prejavy lásky. Poväčšinou sú to veľmi konzervatívni a lojálny ľudia ktorí majú radi rodinné tradície a rituály.

 

Partnerská zhoda pre znamenie Rak: Ryby a Škorpión

Aje ich partner narodený v znamení Rýb, láska k domovu sa utužuje ešte väčšmi a toto spojenie je pre deti mimoriadne prospešné. Umelecky nadaní Škorpióni svojou tvorbou vo veľkej miere inšpirujú Rakov. Výhodné je aj spojenie s ľuďmi narodenými v znamení Panny , pretože tá tiež obľubuje ticho a spokojnosť rodinného krbu. Dobre sú na tom aj spojenia Rak a Býk, pretože obe znamenie vyznávajú rovnaké hodnoty. Ak sa dvaja Raci spoja v jedno telo a v jednu dušu, majú veľmi dobré vyhliadky na nesmierne šťastný rodinný život.

 

Rak a jeho vzhľad

Ľudia narodení v tomto znamení majú zavalitú, mäsitú postavu. Krk majú dosť dlhý ale veľmi široký. Ich tvár je okrúhla a plná , ich pleť vyzerá mdlo. Brada je málo výrazná a nos takmer nepatrný. Vlasy sú svetlé a pohľad trochu plachý a zasnený. Ľudia z tejto skupiny sú obyčajne bledí. Zvyčajne nemávajú silný hlas. Ich chôdza je pomalá a tak trocha ťažkopádna. V každom prípade patria do kategórie veľmi pekných jedincov ktorých vnútorné vyžarovanie naivita a plachosť je tým, čim pritiahne pozornosť na seba.

Pozitívne vlastnosti znamenia Rak

Hoci sú hanbliví, niekedy prekvapia veľkým nadšením . Milujú všetko romantické a tajomné a nezriedka sú veľmi pobožní. Majú výbornú pamäť, spomenú si aj na nepatrný, celkom malicherný zážitok, pričom nezabúdajú ani na maličkosti. Sú veľmi prítulní a majú radosť , ak si môžu oživovať staré spomienky. Schovávajú si aj malé pamiatky, domovu a súrodencom sú verní a najšťastnejší sú v kruhu rodiny. Hoci radi cestujú po svete, zakaždým keď sú v zahraničí až chorobne túžia po domove a rodine. Veľmi si vážia staré fotografie, najlepšie sa cítia v prostredí ktoré im pripomína detstvo.

Výborne sa hodia pre manželský život. Majú radi svoj domov a svoju rodinu a sú ochotní za ňu všetko obetovať.

Negatívne vlastnosti znamenia Rak

K Rakom je veľmi ťažký prístup. Nie sú iba náladoví , ale tiež žiadajú a to bez toho aby, aby oni niečo povedali, aby každý hneď uhádol a pochopil príčinu ich zlej nálady. To však býva niekedy ťažké, lebo dosť často menia svoju náladu . Niekedy sa mračia aj pre také veci, ktoré sa iného človeka ani nedotknú. Citlivosť týchto ľudí je ťažko pochopiteľná. Pre svoju hanblivosť v cudzom meste nedokážu zastaviť človeka na ulici a požiadať ho o informáciu. Radšej sami celé hodiny hľadajú a blúdia. Pozvanie na návštevu ich veľmi poteší ale z hanblivosti návštevu stále odkladajú. Proti týmto vlastnostiam sú celkom bezbranní.

Ich nedostatkami ktorými hlavne sebe ubližujú sú prílišná citlivosť, naivita, sklony k depresii a náladovosť.

Ľudia narodení v tomto znamení silne podliehajú vplyvom Mesiaca trpia nespavosťou alebo nervozitou.

Detstvo a dospievanie Raka

V detstve svojich rodičov príliš nezamestnávajú. Keďže sú veľmi prítulné a úprimné ľahko sa dá vniknúť do ich čistej duše. Takýmto deťom je nutné venovať čo najviac času a pozornosti. Žiadne iné dieťa netúži viac po láske a opore rodičov, ako práve malý Rak. Takéto deti veľmi trpia, ak ich rodičia nie sú doma, hoci to nikdy nepovedia. Neobľubujú hlučné hry, najradšej čítajú a počúvajú o cudzích krajinách a snívajú. Ich fantázia a predstavivosť nemá hraníc. Preto vnímajú príbehy tak, ako keby ich samé prežívali. S takými deťmi treba často chodiť do spoločnosti medzi ľudí, aby sa postupne zbavovali hanblivosti. Ak prekonajú prvé zábrany, pomaly sa otvoria spoločnosti a začnú byť veľavravnejší.

Typické správanie znamenia Rak v spoločnosti

Pre Raka je strava vždy dôležitá, rovnako ako spôsob, ktorým sa podáva. Pri každej večery sú schopní vyložiť sviatočný príbor. A býva to aj vždy sviatočné. Raci milujú večierky. Radi holdujú spoločenskému životu, hostinám a pitkám. Takisto nachádzajú veľké potešenie v návštevách starých kamarátov, s ktorými sa dlho nevideli. Raci sú veľmi sentimentálni a na svojich priateľoch veľmi lipnú. Zvyčajne ich majú mnoho. Milujú aj rodinné stretnutia, návštevy, spoločenské podujatia. Sú výbornými hostiteľmi a organizátormi rôznych večierkov.

Práca a profesionálny rast v živote Raka

Ľudia narodení v znamení Raka sa veľmi dobre hodia pre povolania v ktorých môžu uplatniť svoju výbornú pamäť. Do úvahy prichádza napríklad štúdiom dejín a pod. Keďže majú veľký cit a zmysel aj pre všetko staré, ako sú zvyky a mravy, mohli by sa venovať aj bádaniu kultúrnych dejín národa. No šťastie majú aj v povolaniach súvisiacich s vodou a tekutinami. Preto sa hodia aj za námorníkov, lodných inžinierov, výrobcov minerálok , lekárov, rehabilitačných pracovníkov a podobne.

Pod vplyvom úsilia dosiahnuť určitú solídnosť, ktorú v jej vnútri vyvíja Rak, sa táto povaha pravdepodobne v mladosti rozhodne, že skoncuje s chudobou. Začne snívať, aké bude mať veľké príjmy, ako objaví zlatú baňu a zarobí si balík peňazí. Prečo? Pretože si chce ľahnúť do hebkej, sviežo voňajúcej trávy a dívať sa, ako plynú oblaky. Rak nehľadí na únavu a vytrvalo pracuje až do rána s vidinou fantastického úspechu. Je prepracovaný. Ale ide tisíce kilometrov navštíviť človeka, ktorý je možno jediný, kto by mu mohol pomôcť vyššie. Kým bude mať Rak štyridsať, bude úplne vyčerpaný z úsilia dosiahnuť životný vrchol, kde by si mohol odpočinúť. No, nevzdá to. Neprežil by, keby musel niečo také urobiť, radšej staví všetko na jednu kartu. Upne sa teda ešte na jeden úžasný plán, pracuje, drie, ponocuje až kým nedosiahne svoj cieľ. Rak by veľmi rád žil ako v bavlnke s osobou, ktorú miluje. Chcel by cestovať, spoznávať veľa vecí a zdržiavať sa v exotických krajinách. Ale nemôže. Príliš sa ponáhľa, aby už bol zasa v práci.

Vhodné povolania: módny návrhár, reklamný umelec, kaderník, spisovateľ, novinár, filmová hviezda, obchodný magnát.

Zdravie, vitalita a životná energia

Ľudia narodení v znamení Raka nie sú telesne príliš sliní. Najcitlivejšou časťou ich tela je žalúdok. Cítia v ňom každú chybu ale aj každé duševné vzrušenie. Aj ich obličky sú dosť chúlostivé. Mali by sa chrániť príliš ťažkých jedál. Do stredného veku ťažkosti nemajú. Občas trpia chorobami krvného obehu či reumou ale nie tak ťažko ako chorobami žalúdka. Majú nábeh aj na potravinové alergie či problém s imunitou.

Muž Rak a jeho typické rysy

Muži narodení v znamení Raka sú veľmi veselej a pohodovej povahy. Nemajú radi nátlak , milujú slobodu, no len do istého veku. Ak dozrejú, sú z nich veľmi dobrí partneri ba aj rodičia. Svoju rodinu zbožňujú a sú pre ňu schopní urobiť čokoľvek.

Pre týchto chlapcov je veľmi dôležité aby našli zmysel svojho života, aby si boli istí svojim životným poslaním. Veľkú úlohu v ich živote hrajú ich mamy. Tým, že Raci sú v detstve nesmierne prítulní, takzvaní mamičkini miláčikovia, zvyknú byť rozpustení , tvrdohlaví, zanovití a neskrotní. Čo samozrejme nie je v ich prospech. Ich netrpezlivá a nevyprofilovaná osobnosť môže pre ne znamenať veľké nebezpečenstvo, pretože za krátky čas stihnú napáchať také množstvo problémov z ktorých sa možno do konca života nevylížu. Neustále budú utekať za akousi víziou, za rýchlym zbohatnutím, za veľkým obchodom, z ktorého samozrejme nič nebude. Pritom si stihnú narobiť dlhy a fúru iných problémov z ktorých vyplynú iba nepríjemností.

Muži Raci, ktorí vedia čo chcú a majú jasný plán a idú si za svojím cieľom, tí sú veľmi úspešní, s dobrou vyhliadkou na kariérny postup či finančné zabezpečenie.

Jedinú vec ktorú by sa mali naučiť je, že nemusia celú ťarchu sveta brať na vlastné plecia. Títo muži majú tendenciu sami riešiť veci. Nikomu nič neprezradia a majú potrebu si dokázať, ako všetko sami zvládnu, akí sú zrelí na vyriešenie všetkých problémov a akí sú šikovní. Čo samozrejme v niektorých chvíľach nie je nutné aby si dokazovali svoje nadprirodzené schopnosti. V krajných situáciách hrdinstvo nie je na mieste, pretože ak sú vo vysokom zadlžení, ak im krachuje podnik , tak je nutné sa s niekým skúseným o probléme poradiť.

SLÁVNE OSOBNOSTI : Louis Amstrong, Július Caesar, Ernest Hemingway, Erich Maria Remarque, John D. Rockefeller, Nikola Tesla, Karel Gott, Jan Neruda, Franz Kafka, Carlos Santana, George Michael, Tom Hanks

Ako pristupovať k mužovi znamenia Rak "Návod na použitie" muža Raka

Pre mužov narodených v znamení Raka majú striedavé záujmy . Túžia spoznávať svet a na druhej sú lokal patrioti. Striedanie týchto dvoch potrieb ich vyvádza z miery a zároveň cielene sa vyhýbajú nutnosti usadiť sa. Svojej uzavretosti sa nevzdá hneď na začiatku, trvá mu pomerne dlhý čas kým niekomu dovolí nahliadnuť do jeho vnútra. Preto žena, ktorá má záujem o tohto tajnostkára si musí dať na čas, je nutné aby bola dostatočne trpezlivá, vnímavá a tolerantná. Aj ona musí pomaličky preskúmať svoje možnosti, hranice a potreby tohto muža a až potom môže očakávať pokrok vo vývoji vzťahu. Tým, že muži Raci potrebujú mať únikové cesty zo vzťahu, preto im treba nechať priestor na to, aby sa vo vzťahu nedusili, čiže šport, cestovanie, spolky či iné záujmové aktivity vďaka ktorým dokážu vyventilovať a tým nepotrebujú nadobro unikať zo vzťahov.

Žena Rak a jej typické rysy

Ženy Račice sú pre mužov hotovou záhadou. Na jednej strane sú to veľmi veselé bytosti ktoré majú radi spoločnosť a vedia sa dobre baviť. Svojim vyžarovaním pritiahnu na seba pozornosť, no na druhej strane sú uzavreté a záhadné, tajuplné. Pri Račici muž nesmie byť vzťahovačný, pretože jej mlčanie nemusí znamenať žiadnu katastrofu. Raci potrebujú na všetko čas, no ten človek ktorý má aspoň štipku trpezlivosti sa určite dočká aj pozitívnej stránky osobnosti. Stačí ak na Račicu nebude nik naliehať a ona svojským tempom všetko urobí.

Sú to najlepšie matky a najlepšie manželky, úprimne im záleží na ich rodinnom živote. Neznáša podvod, klamstvo, zavádzanie a bezcharakternosť. S odvahou leva sa postavia do boja za pravdu a za svoje práva, nehovoriac o ochrane rodinných príslušníkov, či za zachovanie cti rodiny. Majú veľký zmysel pre spravodlivosť a nestrpia krivdu.

V živote doplatia hlavne na svoju naivitu, dôverčivosť. Ani ich nenapadne, žeby im chcel niekto zámerne ublížiť. Kým sa poriadne nepopália o ľuďoch si stále budú myslieť len to najlepšie. Boli by radi keby sa každému darilo a keby sa všetci mali radi. Samozrejme pre predátorov a psychopatov sú to ideálne obete.

Ženy narodené v znamení Raka sú v práci veľmi svedomité, potrebujú mať pocit dobre vykonanej práce. Ťažko znesú prácu pod tlakom alebo v kolektíve negatívne naladených ľudí. Pre ich duševný pokoj je práca a finančné istoty nesmierne dôležitým prvkom ich života.

ZNÁME OSOBNOSTI : Gina Lollobrigida, Natalie Wood, Princezna Diana, Meryl Streep, Pamela Andersom, Oľga Havlová, Steffi Graf, Helena Vondráčková, Antonie Nedošinská, Naďa Urbánková

Ako pristupovať k žene znamenia Rak "Návod na použitie" ženy Raka

Ženy narodené v znamení Raka sú v láske romantické, nežné, oddané a jemnocitné. Ak niekomu otvoria svoju dušu, očakávajú , že aj tí druhí sú k nim otvorení a úprimní. Neradno sa s nimi zahrávať a ani ich sklamať, pretože vedomú manipuláciu nikdy neodpúšťajú. Človek ktorý ich podvedie u nich skončil a nadobro.

Od partnerov očakávajú chrabrosť, vytrvalosť galantnosť a úprimnosť. Ak je muž schopný im poskytnúť istotu a bezpečie, lásku a oddanosť za týchto okolností muži získajú verné partnerky ktoré sú schopné akejkoľvek obeti. Pre svojich milých Račice urobia čokoľvek len aby ľudia vôkol nich boli šťastní a spokojní. Zároveň však potrebujú aj spätnú väzbu od ostatných, pochvalu, uznanie a malé drobnosti, darčeky ktoré ich veľmi potešia. Ak majú ženy narodené v znamení Raka svoje ťažké psychické obdobie, je nutné ich nechať na pokoji, nikto nevie aký dlhý čas potrebujú na spracovanie rôznych informácií, stavov a rozpoložení. Jedného dňa je opäť všetko v poriadku.

Numerologička Lívia odpovie na otázky

Hľadáte odpovede na otázky ktoré Vás trápia ? Získajte rýchle a diskrétne odpovede od skúsenej numerologičky Lívie !

Numerologička Lívia Vám urobí rozbor osobnosti

Potrebujete odpoved na chlapa alebo zenu. Lívia urobí presne vyhodnotenie osobnosti.

Rak charakteristika znamenia žena charakteristika znamenia Rak žena znamenie Rak muž charakteristika znamenie Rak muž láska Rak charakteristika znamenia Rak znamenie charakteristika žena znamenie Rak žena charakteristika Rak znamenie muž znamenie Rak muž znamenie Rak láska vlastnosti znamenia Rak charakteristika znamenia Rak najvhodnejšie znamenie pre Raka znamenie Rak ako ho získať charakteristika znamenia Rak muž aké znamenie sa hodí k Rakovi

baran

21.3. - 19.4.

býk

20.4. - 20.5.

blíženci

21.5. - 20.6.

lev

23.7. - 23.8.

panna

24.8. - 22.9.

váhy

23.9. - 22.10.

škorpión

23.10. - 21.11.

strelec

22.11. - 21.12.

kozorožec

22.12. - 19.1.

vodnár

20.1. - 18.2.

ryby

19.2. - 20.3.