Znamenie zverokruhu Škorpión (23.10 - 21.11)

 

Vládnuca planéta: Mars  

Živel: voda         

Vlastnosti: cieľavedomosť, rozhodnosť, náruživosť

Prostredie: vulkanické pohoria, poľovné revíry, močiare

Farba: červená

Drahokamy: rubín, jaspis, magnetit

Zvieratá: šelmy, škorpión, had, bodavý hmyz

Rastliny: ihličnany, tŕnisté kríky, žihľava, cesnak

Šťastný deň: utorok

                            

Charakteristika znamenia Škorpión tak, ako ju možno nepoznáte

Škorpióni sú nesmierne ochotní a dokážu sa celí angažovať do takých vecí ktorým skutočne veria. Obyčajne mávajú originálne nápady ktoré s úprimným fanatizmom aj obhajujú. Ak im niekto protirečí, dokážu sa aj trochu rozčúliť. Zvyknú byť zanovití, ak si už vytvorili svoj názor málokedy ich to opustí. Zvláštni sú aj tým, že raz sú neobyčajne ochotní a dokážu sa celí angažovať, inokedy nestrpia ani najmenší odpor a kruto vystupujú voči každému , kto sa im postaví do cesty. Pre ostatných sú ťažko čitateľní. Niekedy sa od nich očakáva, že raz budú láskaví a ochotní, ale oni sú práve vtedy uštipační a zlostní. A keď človek od nich nič dobré neočakáva, priam sršia ochotou.

Škorpión je tak trochu bláznivé dieťa s bláznivými nápadmi. Sú to priami a rozvážni ľudia, ktorí sa vytrvalo predierajú k úspechu, nech sa deje, čo chce. Sú to dôkladní, veľmi prefíkaní, fanatickí, nedôverčiví a príťažliví ľudia. Neustále kľučkujú, aby dosiahli cieľ, ku ktorému neúnavne mieria. Majú v sebe obrovskú dávku nespútanej energie, ich vlastný temperament z nich občas robí čudákov.

Škorpióni sú záhadní ľudia. Zdá sa, že inštinktívne vedia, ako sa najlepšie predrať davom tak, aby pri dosahovaní cieľa narazili na najmenší odpor. Títo jedinci idú vytrvalo vlastnou cestou. Škorpióni sa stále niekam ponáhľajú, za každú cenu sú odhodlaní ísť za svojím cieľom, čo v ich prípade znamená dosiahnutie najvyššieho cieľa, získanie uznania, slávy a vysokého finančného ohodnotenia.

Výnimočnou črtou týchto osobností je ich nevýslovná autorita, ktorú okolo seba šíri. V prítomnosti Škorpióna nikto nepochybuje o tom, kto rozkazuje. Tento jedinec je obdarený súčasne prirodzenou suverenitou a rozhodnosťou kráčať za vlastným cieľom. Škorpióni sa vedia rozhodovať bez ohľadu na city. Na druhej strane chápu potrebu citov a skutočne počas svojho života zažijú veľa vzrušujúcich zážitkov. Ale vo všeobecnosti nedovolia vlastným vášniam, aby ohrozovali ich úsilie o postup vpred. Veľmi dobre vedia, že keby to pripustili, draho by za to zaplatili.

Škorpióni vyvolávajú závisť. Ľudia na nich často žiarlia a všemožnými prostriedkami sa im pokúšajú zabrániť v napredovaní. Avšak Škorpión je húževnatý. Rozhodne z pozície neustupuje dobrovoľne. Je to nebezpečný protivník a oddaný priateľ. Škorpióni sú sebeckí ľudia.

Ani jeden zo znamení nie je taký pomstychtivý ako Škorpión. Nikdy nezabudne na príkorie, ktoré mu niekto spôsobil a ešte aj po desiatich rokoch skrytej zúrivosti si pamätá na finančný alebo morálny dlh. Nie sú vôbec rozhíčkaní a nikto ich nemôže obviniť z prehnanej súcitnosti. Pre svoju tvrdohlavosť sú veľmi nebezpeční, a pretože vedú bláznivý život, často sa dostávajú do krajných situácií, do nebezpečenstva.

 

Máte pocit, že vaše finančné problémy ovplyvňujú už aj vaše vzťahy s ostatnými? Nenechajte ich, aby vám znepríjemňovali život. S Easy pôžičkou si úver vybavíte jednoducho a rýchlo.

Znamenie Škorpión a vzťahy - láska, emócie a empatia

Ich ľúbostné city sa veľmi skoro prebúdzajú. Sú natoľko vášniví, že sa niekedy neovládajú. Zmysel pre erotiku im niekedy narobí veľa zla. Milujú veľmi vášnivo, najvášnivejšie zo všetkých iných typov ľudí. Pre lásku obetujú maximum. Ak sa sklamú, dokážu sa úplne zrútiť. V mnohých prípadoch slepo poslúchajú svojich druhov. Pri takom silnom sexuálnom náboji niet divu, že sú pre druhé pohlavie veľmi príťažliví. Ak sa zaľúbia, sú priam neodolateľní a veľmi ťažko je vymotať sa z čara ich osobnosti. Ak nenájdu partnera, ktorý by ich dokázal celkom upútať, stanú sa záletnými. Ak idú za erotikou, nepoznajú prekážku. Manželstvo uzatvárajú z lásky. Ale v mnohých prípadoch tento zväzok netrvá dlho, lebo svojich partnerov utrápia.  Sú nesmierne žiarliví a veľmi nedôverčiví. Pre ich panovačnosť a hašterivosť je s nimi veľmi ťažké vychádzať. Majú sklony k sadizmu. Niekedy vymýšľajú až nemožné veci, aby svojich partnerov mohli trápiť. Ak ich partneri opustia, je to pre nich ťažká rana., ktorá ich môže aj zničiť. To nie je trápenie z nenávisti, ale z lásky.

 

Partnerská zhoda pre znamenie Škorpión: Rak a Ryby

Pre manželstvo sa im najlepšie hodia ľudia narodení v znamení Raka alebo Rýb a to preto, lebo sami sú panovační a potrebujú niekoho, kto by sa im vedel prispôsobiť. Dobre sa znesú aj s osobou narodenou v znamení Kozorožca. Ak však nájdu osobu , ktorej Mesiac stojí v znamení Škorpióna, mohli by aj s ňou byť šťastní. 

 

Škorpión a jeho vzhľad

Ľudia narodení v tomto znamení bývajú veľmi vysokí . Ich prenikavá myseľ sa prejaví aj na ich pohľade. Sú neobyčajne bystrí, všetko nové a neznáme veľmi rýchlo pochopia.  Majú širšie plecia, vzpriamenú postavu a energickú chôdzu. V prevažnej miere majú tmavé vlasy, husté obočie, vystupujúcu spodnú čeľusť. Hlavne ženy môžu mať vyzývavý prenikajúci až bodavý pohľad.

 

Pozitívne vlastnosti znamenia Škorpión

Týmto znameniam veľmi záleží na priateľoch.  Pre kamarátov sú ochotní obetovať všetko a nič im nie je príliš dobré, ak ich chcú vidieť spokojných. Ich myslenie neprijíma len vedomosti ale zároveň ich aj rozvíja. Ich typickou vlastnosťou je veľká genialita, prejavujúca sa slovami aj skutkami. Majú vždy nové a podivné nápady, často veľmi dobré, ale niekedy neuskutočniteľné. V spoločnosti sú veľmi zábavní a obľúbení. Svojimi spôsobmi každého ohúria a upriamia na seba pozornosť. Zaujímajú sa aj o mystické veci.

 

Negatívne vlastnosti znamenia Škorpión

Kto sa im znepáči, ten veľmi zle obstojí. Každý nepriateľ pocíti ich nenávisť, krutosť a zlobu.  Dokážu človeka haniť na každom mieste , len aby ho znemožnili.  V otázkach odplaty sú neúprosní. Radi niekoho sledujú. Sú nesmierne zvedaví. Musia sa dozvedieť pravdu o súkromnom živote osôb, o ktoré majú záujem. V mnohých prípadoch však nejde o nepriateľstvo, je to skôr špehovanie zo zábavy. Všetci ľudia narodení v tomto znamení si potrpia na pochvaly a uznania. Chcú stále počuť, že ich myslenie a výkony sú uznávané. Aj s ľuďmi sympatizujú často iba podľa miery lichotenia. 

 

Detstvo a dospievanie Škorpióna

Výchova detí narodených v tomto znamení, je nesmierne zložitá. Sú veľmi hašterivé, tvrdohlavé a trochu falošné. Neznášajú námietky, zväčša sú vzdorovité a nedisciplinované. Ich výchova vyžaduje veľa prísnosti. Je nutné mať pod kontrolou ich krutosť, zlé sklony k márnivosti. Inak im treba nechať slobodnú vôľu. Ak je v dome viacero detí, tak určite malí Škorpióni budú mať prim.

 

Typické správanie znamenia Škorpión v spoločnosti

Ľudia narodení pod vplyvom tohto znamenia sú veľmi panovační. Snažia sa o nadvládu nad inými. Radi využívajú svoju schopnosť zvládnuť každú situáciu, dokážu byť príjemní a sú obdarení rečníckym umením, vďaka ktorému veľmi elegantne dokážu presadiť vlastné názory. Títo jedinci často prejavujú svoj zmysel pre humor a dokážu rozosmiať ľudí. Avšak v schopnosti smiať sa sami zo seba veľmi nevynikajú, lebo ich ego je oveľa silnejšie než sebauvedomenie. Nehovoriac o schopnosti vysmiať sa ľuďom a to tým najnepríjemnejším spôsobom. Ich nemiestne poznámky dokážu ľudí až do krvi uraziť. No, z ich uhla pohľadu sa nič nestalo, pre nich to bol len vtip.

 

Práca a profesionálny rast v živote Škorpióna

Pri voľbe povolania treba vziať do úvahy, že ľudia narodení v znamení Škorpióna dokážu ovládať iných. Preto si musia vybrať také povolanie , ktoré im umožní uplatniť vrodené nadanie. Sú vhodní na vodcovské postavenia ako policajt, dôstojník, pilot, politik. Ich panovačnosť nestrpí odpor. Zvyčajne majú veľké nadanie pre medicínu. Ak sa jej poctivo venujú môžu byť z nich chirurgovia. Aj ako praktickí lekári veľmi rýchlo vedia diagnostikovať každú chorobu. Mnohí z nich sa uplatnia aj ako herci, učitelia, ekonómovia, či tanečníci.

Vhodné povolania: umelec, tlmočník, herec, politik, profesor, spisovateľ, filmový či divadelný režisér, odborník na komunikáciu, komik.

 

Zdravie, vitalita a životná energia

Zo zdravotnej stránky ich jedinou citlivou oblasťou sú pohlavné ústroje. Už ich sklon k roztopašnému životu prináša so sebou veľa nebezpečenstiev. Ľahko dostávajú zápaly a sú náchylní na nákazy. Niekedy sa u nich vyskytnú aj črevné ochorenia alebo poruchy tráviaceho traktu. Ženy mávajú vážne poruchy v menštruácií, ale aj normálny priebeh je poznačený silnými kŕčmi a bolesťami. 

 

Muž Škorpión a jeho typické rysy

Muži, Škorpióni sú veľmi silné osobnosti. V rodine sú tými najobľúbenejšími miláčikmi. Neskutočne sú naviazaní na matky, sestry či babičky. Nech urobia čokoľvek, všetko je im odpustené, ženy totiž ovládajú od malička. Čo samozrejme nie vždy je v ich prospech. Postupom času sa nebudú vedieť ovládať, kontrolovať, budú mať problém s autoritami a v mnohých prípadoch aj s alkoholom či inými návykovými látkami. Veľmi dôležitý je model rodiny v ktorom Škorpión vyrastá, pretože ak vyrastajú v harmonickej rodine v ktorej sa musia dodržiavať isté pravidlá, neskôr to má dopad aj na ich osobný či rodinný život. Sú z nich milujúci rodičia ktoré svojej rodine dajú prvé posledné. No, ak už od detstva majú pod palcom všetkých členov rodiny, to má katastrofálny dopad na ich ďalší život. Je možné, že sa z nich stanú despotovia, cynickí , nepríjemní egocentrickí muži s ktorým nebude možné vydržať v spoločnej domácnosti. Jedinou ich prednosťou je ich sex epil a pekné reči vďaka ktorým vedia získať nových partnerov ale v prevažnej miere nik s nimi dlhšiu dobu nevydrží.

ZNÁME  OSOBNOSTI : Richard Burton, Thomas Cook, Charles de Gaulle, Alain Delon, Pablo Picasso, Robert Kennedy, F. M. Dostojevkij, Niccolo Paganini, Pavel Zedníček, Friedrich Schiller, princ Charles

 

Ako pristupovať k mužovi znamenia Škorpión "Návod na použitie" muža Škorpióna

Umiernený Škorpión je vynikajúci manžel, partner, otec rodiny. S nimi nie je problém, oni sa snažia o normálny rodinný život, takže všetko pre to robia aby im to vo vzťahoch fungovalo. Problematickí sú však sebestrední Škorpióni ktorí naplnia svoje poslanie v úlohe milenca ale nie stáleho partnera. Iba veľmi odvážne ženy, ktoré majú radi dobrodružstvá sa môžu s nimi pustiť do partnerského súboja, a im netreba radiť, oni vedia ako na nich. Všetky ostatné ženy sú v ich ponímaní iba obete, osoby ktoré im zabezpečia servis, postarajú sa o ich domácnosť, deti, či rodičov ale to je všetko. V prevažnej miere si takto obetavé ženy nevážia a utrápia ich, vysilia, takpovediac stiahnu z nich energiu . Z toho vyplýva, že ak niekto na Škorpióna nemá, je múdrejšie ustúpiť a prenechať silnejšej osobnosti ktorá vie ako naňho.

 

Žena Škorpión a jej typické rysy

Ženy Škorpiónky sú tiež dva typy. Ten umiernenejší typ je absolútne rodinne založený , obetavý, starostlivý a milujúci typ žien. Mnohé z nich vo vzťahoch trpia, s každým rodinným príslušníkom prežívajú ich trápenia, starosti a radosti. Niekedy sa ich láska premení na opičiu lásku, a tá má negatívny vplyv na rodinný život.  Druhý typ žien, ten si z citových záležitostí nerobí ťažkú hlavu. Tieto ženy sú priam posadnuté žiadostivosťou, čiže máloktorý muž im unikne. Aj keď sú vydaté, nemajú problém prenasledovať iných mužov. Je to hotová posadnutosť ktorej niet konca kraja. Tento typ žien si poväčšinou vyberie slabšieho partnera ktorý miesto nej urobí všetko to, čo by bolo jej povinnosťou a tým má voľný priestor pre svoje záujmy. Tieto ženy sú nesmierne cieľavedomé, vo svojom obore sa vynasnažia dosiahnuť maximálny úspech. Nehľadia na prekážky ani na obete ktoré za týmto účelom padnú za obeť. Zväčša sú vo vedúcich pozíciách , radi rozhodujú a určujú smer udalostí. Je to obdoba muža Škorpióna.

ZNÁME  OSOBNOSTI : Vilma Jamnická, Grace Kelly, Katherine Hepburn, Mária Antoinetta, Mari Curie,  Demi Moore, Indira Gándhí, Judie Foster, Julia Roberts, Annie Giraldot

 

Ako pristupovať k žene znamenia Škorpión "Návod na použitie" ženy Škorpióna

Ak si muž vyberie za partnerku umiernenú Škorpiónku v tom prípad má vyhrané. Tieto ženy sú výborné matky, manželky a dokonca aj v sexuálnej rovine nezaháľajú. Ak im muž dokáže poskytnúť istoty, ostávajú ich celoživotnými vernými partnerkami.  Týmto ženám stačí prisľúbiť istoty a skvelú budúcnosť a oni dlho nebudú otáľať, rozhodnú sa pre ne. Ťažšia práca je so Škorpiónkami ktoré sú posadnuté manipuláciou. Tieto osoby je nutné z veľkej diaľky obísť, nedať im priestor na manipuláciu. Získať ich pozornosť nie je problém, reagujú na všetko čo sa vôkol nich pohne a čo vyzerá k svetu. Ale problém je s pokračovaním či postupom vzťahu. Na tieto osoby si môžu trúfať iba silné osobnosti ako obdobní Škorpióni, či ľudia narodení v znamení Leva a Vodnára, prípadne Blíženci. Ak sa dve rovnako silné egá stretnú vo vzťahu, je postarané o zábavu ale aspoň si navzájom vybijú svoju prebytočnú energiu.

Numerologička Lívia odpovie na otázky

Hľadáte odpovede na otázky ktoré Vás trápia ? Získajte rýchle a diskrétne odpovede od skúsenej numerologičky Lívie !

Numerologička Lívia Vám urobí rozbor osobnosti

Potrebujete odpoved na chlapa alebo zenu. Lívia urobí presne vyhodnotenie osobnosti.

znamenie Škorpión charakteristika muž znamenie Škorpión muž charakteristika znamenie Škorpión muž Škorpión znamenie muž znamenie Škorpión a Panna charakteristika znamenia Škorpión muž Škorpión znamenie žena znamenie Škorpión žena Škorpión znamenie vzťahy znamenie Škorpión vzťahy znamenie Škorpión žena charakteristika charakteristika znamenia Škorpión žena znamenie Škorpión chlap charakteristika znamenia Škorpión

baran

21.3. - 19.4.

býk

20.4. - 20.5.

blíženci

21.5. - 20.6.

rak

21.6. - 22.7.

lev

23.7. - 23.8.

panna

24.8. - 22.9.

váhy

23.9. - 22.10.

strelec

22.11. - 21.12.

kozorožec

22.12. - 19.1.

vodnár

20.1. - 18.2.

ryby

19.2. - 20.3.