Znamenie zverokruhu Strelec (22.11 - 21.12)

Vládnuca planéta: Jupiter

Živel: oheň      

Vlastnosti: ctižiadostivosť, otvorenosť, veselosť, rozhodnosť

Prostredie: polia, lúky , prímorské oblasti

Farba: tmavomodrá, purpurová

Drahokamy: ametyst, zafír, tyrkys, pekelný kameň

Zvieratá: páv, sova, jeleň, kone, slony

Rastliny: jazmín, klinčeky, figovník, rebarbora, broskyňa

Šťastný deň: štvrtok

                                                                                    

Charakteristika znamenia Strelec tak, ako ju možno nepoznáte

Títo ľudia bývajú nesmierne veselej a pohodovej povahy. Nepoznajú prekážky a ani nerozhodnosť či váhavosť. Zvyčajne sú prísni a úprimní, niekedy až natoľko, že dokážu zraniť druhých. Ale pritom nie sú uštipační alebo zlomyseľní. Jednoducho sú natoľko poctiví, že si svoje náhľady za žiadnych okolností nenechávajú pre seba. Kto si ich povahu obľúbi, veľmi rád je v ich spoločnosti. Ich prirodzený pohodový spôsob života je pre druhých oživujúci a podnecujúci. Život berú z tej veselšej stránky, iba zriedka sa zamestnávajú duševnými problémami. Radi športujú, tancujú a hrajú rôzne hry. Priam milujú život v prírode a ak sa do nej dlhší čas nevracajú , cítia sa nespokojní. Tento typ ľudí nemožno obmedzovať, inak by stratili pocit slobody a nezávislosti. 

Títo ľudia dokážu vo svojom záujme aj v záujme svojich blízkych dobre využiť všetky príležitosti. Sú schopní rýchlo zhodnotiť každú vec, situáciu a každého človeka. V mimoriadnych okolnostiach sa rozhodujú rýchlo a duchaplne, a hoci horúčkovito pracujú, vedia si zachovať chladnú hlavu. Sú schopní každý problém rozobrať, správne vyriešiť jeho jednotlivé časti a dospieť ku konkrétnemu výsledku. Niekedy im pomôže aj šťastná náhoda.

O Strelcoch sa hovorí, že sú to špekulanti. No, opak je pravdou, oni len čakajú na vhodnú príležitosť, ktorá ak príde, okamžite na ňu zareagujú a vtedy zainvestujú. Ich výnosy z investícií sú často veľmi bohaté, pretože sa spoľahli na svoju intuíciu. Ak ste na pochybách, či je váš nový známy statočný a vytrvalý človek, spýtajte sa na to Strelca. Ten dobre vie, ako spoznať kandidáta na úspech.

Títo ľudia sú notorickí cestovatelia. Môže sa stať, že opustia domov v mladom veku, začnú sa túlať po svete a hľadať nové miesto pre život. Chcú sa oslobodiť od spoločenských konvencií a starých rodinných pút. Majú dostatok finančných prostriedkov, súcitia s menej šťastnými osobami a často zakladajú dobročinné organizácie. Vedia zarobiť množstvo peňazí, no niektorí z nich nedokážu šetrne hospodáriť so svojím bohatstvom. Často sa správajú márnotratne a rozdávajú štedré dary na nesprávnych miestach.

Máte pocit, že vaše finančné problémy ovplyvňujú už aj vaše vzťahy s ostatnými? Nenechajte ich, aby vám znepríjemňovali život. S Easy pôžičkou si úver vybavíte jednoducho a rýchlo.

Znamenie Strelec a vzťahy - láska, emócie a empatia

Strelci, ak niekoho majú radi, milujú ho s veľkou vášňou. V láske sú nedočkaví , ale pritom úprimní a priami. Milovanú osobu radi obdarúvajú , niekedy skutočne dávajú viac, ako si to môžu dovoliť. V ľúbostných záležitostiach sa v plnej miere prejaví  ich ohnivá nátura a prchkosť. Idú si za hlasom svojho srdca a to bez  procesu zapojenia aj svojho rozumu. Sú neobyčajne prístupní citovým dojmom, raz sú uzavretí a neprístupní, inokedy zas otvorení a starostliví. V mnohých prípadoch partneri majú problém sa v nich vyznať. Vo vzťahoch sú vášniví a mimoriadne žiarliví. Veľmi rýchlo sa z nich stávajú nedôverčiví ľudia.   

 

Partnerská zhoda pre znamenie Strelec: Lev a Baran

Tieto typy majú skoro rovnaké zmýšľanie a podobné názory na svet. Veľmi dobre sa znášajú aj s osobami narodenými v znamení Rýb, Vodnára a Strelca. Menej priaznivé sú spojenia so znameniami  Blížencov a Panny.

 

Strelec a jeho vzhľad

Ľudia narodení v tomto znamení majú zväčša veľmi štíhlu postavu s nápadne dlhými nohami. Ich čelo je vysoké, obrvy tvoria krásny oblúk a nos je pekne formovaný. Majú nádherné lesklé vlasy ktoré im v oblasti spánkov zvyčajne rýchlo vypadávajú. Ich pohľad je vždy priamy s výrazom odvahy. Zuby majú zdravé. Farba pleti je veľmi svieža. Celá postava, hlavne v strednom veku pôsobí dojmom zdravia a vitality.

 

Pozitívne vlastnosti znamenia Strelec

Celkovo sú to veľmi štedrí ľudia, radi niečo darujú a potom sa tešia z radosti iných. Ak chcú niekomu pomôcť, vyhadzujú peniaze dosť ľahkovážne. Pritom sami nie sú veľmi nároční a poznajú aj hodnotu peňazí.  Strelci sú podnikaví , dobrodružní, dobyvační a túžia po nezávislosti. Ich úsudok je logický, sú vytrvalí , stáli a zväčša sa nehodia pre život v meste. Sú čestní a konajú dobro preto aby iných potešili. Majú veľmi dobre vyvinutý šiesty zmysel na ktorý sa v praktickom živote môžu často spoľahnúť. Nadovšetko milujú pokoj a pohodlie.

 

Negatívne vlastnosti znamenia Strelec

Tieto znamenia v dôsledku svojej prudkej povahy sú niekedy veľavravní a zo zásady, nikdy nikomu nelichotia. Zvyknú byť veľmi výbušní, hneď ich všetko rozčúli. Ale keď ich hnev prejde, rýchlo zabudnú na jeho príčinu, aj na to, čo svojím výbuchom spôsobili. So svojimi pochybnosťami sa nikdy netaja , aj pred inou osobou hovoria o nich veľmi úprimne a priamo. Hazardné hry sú pre nich dosť nebezpečné, pretože sú vznetliví a neraz všetko vsadia na jednu kartu.

 

Detstvo a dospievanie Strelca

Deti narodené v tomto znamení sú zväčša veselé a usmievavé, čulé a kreatívne. Niekedy sú trocha prudké , no to im vydrží iba chvíľu. Dospelí ich temperament musia občas spacifikovať a zase je všetko v pohode.  Tieto deti neznášajú sedavé hry, potrebujú pohyb na čerstvom vzduchu a voľnosť. K učeniu nemajú blízky vzťah a ani ich k tomu netreba nútiť. Chýba im trpezlivosť, pridlho neposedia ne jednom mieste a ani sa nevedia dlho sústrediť na jednu vec. Pre úspešné vzdelanie je vhodné učenie hrou, tam môžu dosiahnuť vynikajúce výsledky. Zato veľmi rady čítajú cestopisné a dobrodružné knihy.

 

Typické správanie znamenia Strelec v spoločnosti

Osoby naradené v znamení Strelca sú plní života, energie a činorodosti. Väčšinou nie sú schopní pokojne obsedieť. Majú radi spoločnosť a vždy sú obklopení hosťami, priateľmi a spriaznenými dušami. Uvedomujú si svoje čaro osobnosti. Sú netrpezliví, chcú rýchlo dosiahnuť úspech a nezaujímajú sa o to, čo si o nich myslia iní. Vyzerajú ako veselí kumpáni, nepretvarujú sa ani neafektujú. Ak vám táto povaha vyhovuje, budete sa v prítomnosti svižného Strelca cítiť veľmi dobre. Ak vás však jeho jednoduchosť a priamosť nepriťahuje, nemusíte sa oňho vôbec zaujímať. Strelcom je to jedno. Na prehováranie váhavcov nemajú čas.

Sú to vynikajúci hostitelia a vedia nenapodobiteľným spôsobom zabávať celú spoločnosť. Napriek tomu bývajú tajomní a udržiavajú si odstup. Nepatria k oslnivým organizátorom, ktorí ustavične prekypujú veselosťou a robia sólové exhibície. Obklopujú sa spoločnosťou, ale nerobia to pre vlastnú potrebu, alebo zo strachu pred samotou. Ich dôvody sú celkom iné. Túžia okolo seba vidieť šťastných ľudí, ktorí sa zabávajú a komunikujú spolu.

Strelci starostlivo ochraňujú tých, ktorých milujú. Majú obdivuhodnú schopnosť dvíhať morálku všetkým úzkostlivým, nervóznym ľuďom vo svojom okolí. Netrávia síce celé hodiny upokojovaním priateľov a členov rodiny, z ich prítomnosti však vyžaruje akési hrejivé svetlo.

 

Práca a profesionálny rast v živote Strelca

Ľudia narodení v znamení Strelca milujú svoju voľnosť a život v prírode. Tieto vlastnosti ich predurčujú k športovej kariére. Hodia sa aj za poľovníkov, záhradkárov, lesných inžinierov. Sú z nich vynikajúci dôstojníci. Veľmi radi jazdia , a preto sa hodia aj za učiteľov jazdy. Môžu z nich byť výborní vedúci rôznych dobrodružných výprav. Znesú veľké útrapy a vedia čeliť každému nebezpečenstvu. O svojich výpravách dokážu napísať veľmi pútavé knihy. Neznášajú sedavé zamestnanie a preto sa im majú z veľkej diaľky vyhnúť.

Vhodné povolania: novinár, lyžiarsky inštruktor, sociológ, spravodajca, sociálny pracovník, právnik, veterinár.

 

Zdravie, vitalita a životná energia

Strelci sú chúlostiví na pľúca a práve z tohto dôvodu ich tak priťahuje život v prírode. Často mávajú ischias. Pri športovaní neraz prichádzajú k úrazom z ktorých zvyknú mať trvalé následky. Mnohí z nich majú aj problémy s očami či s očným pozadím alebo s tlakom. Sú náchylní aj na ochorenia bedrovej oblasti, stehenných kostí, pečene a svalstva. Väčšina ľudí narodených v znamení Strelca je húževnatá, odolná a rýchlo sa zotavujú.

 

Muž Strelec a jeho typické rysy

Muži sa dokážu pre lásku totálne zničiť. Ale v ich prípade je každé napomenutie úplne zbytočné. Radi sa síce pre lásku nadchnú , ale vždy visí nad nimi nebezpečenstvo , že ich zväzok dlho nepotrvá. Po čase sa nadchnú pre inú osobu. Pre manželský život to nie sú ideálni partneri. Veľmi rýchlo u nich dochádza k rozvodom. Muži Strelci patria do kategórie ľudí ktorí vedia čo je pre koho dobré. Sú to rodení vodcovia. Pri silnom egu, je možné , že sa dajú na zlé chodníky. Majú nábeh na závislosti, preto by si mali svoj voľný čas rozumnými aktivitami vyplniť. Sú to vášniví zberatelia a beda tomu kto sa ich zbierok dotkne. Strelci sú v prevažnej miere optimisti . Poznajú slabé stránky a nástrahy života a veľmi skoro sa ich naučia chápať a prekonávať. Lipnú na tradíciách a starožitnostiach. Sú vášnivými bojovníkmi  za právo a spravodlivosť. Bezvýhradne uznávajú autority a osobnosti.

ZNÁME  OSOBNOSTI : Nostradamus, Nero, Leonid Brežnev, Robert Koch, Ludwig van Beethoven, kráľ Gustav Adolf. Josif Stalin, Walt Disney, Josef Abrhám, Kirk Douglas, Frank Sinatra, Mark Twain, Vlastimil Brodský

 

Ako pristupovať k mužovi znamenia Strelec "Návod na použitie" muža Strelca

Strelci majú neraz veľkolepé nápady a plány, ktoré začnú uskutočňovať , ale nedotiahnu ich do konca. Preto si najprv treba počkať čo sa z tých plánov vykľuje a až potom s nimi počítať do budúcnosti. Čiže jednoducho povedané, netreba im sadnúť na lep. Prípadne, ak ženy majú chuť sa s nimi zapodievať vtedy sa im odporúča hrať obdobnú hru, čiže tárať do vzduchu a potom sa tváriť, že to v podstate nebolo tak myslené. Je nutné im nastaviť zrkadlo. Ich zmysel pre dobrodružstvo sa často pári s bezstarostnou nezodpovednosťou. Z čoho vyplýva, že ich netreba brať vážne a ženám sa neodporúča do nich bezhlavo sa zamilovať. V ich živote hrajú matky, či staršie sestry veľmi dôležitú úlohu. Tie v mnohých prípadoch rozhodnú o tom, ktorým smerom sa má život Strelca uberať. V týchto prípadoch je nutné matky či sestry získať na svoju stranu. Vtedy je partner Strelec spacifikovaný. Samozrejme nájdu sa medzi nimi aj rodinne založené typy, tí sú skôr kľudnej, vyrovnanej, optimistickej povahy . Oni si sami vyhľadajú ideálnu partnerku s ktorou majú veľa spoločného. Poväčšinou sú to temperamentnejšie ženy ktoré miesto nich všetko vybavia.

 

 

Žena Strelec a jej typické rysy

Tieto ženy rady športujú, milujú prírodu a sú vyslovenými optimistkami. Veci nazývajú pravým menom . Ich poznámky a otázky bývajú niekedy trápne až urážlivé. Rady hrajú v lotérii a všetky hazardné hry sú pre ne príťažlivé. Túžia mať pocit, že môžu robiť čokoľvek čo sa im zachce. Ich vrodená úprimnosť sa im vráti v podobe konfliktov a nedorozumení. Málokedy sú nešťastné a aj keď sa ich niečo dotkne, nedajú to sebe vedieť. Strelkyne sa s radosťou zúčastňujú na všetkých radovánkach či už ide o sex, posedenia s priateľmi alebo o cesty a zábavy. K domácim prácam nemajú takmer žiaden pozitívny vzťah. K svojim deťom sa správajú ako staršie sestry a dobré kamarátky. Svoje deti  vychovávajú dobre ale občas sa stáva, že ich nechávajú na výchovu rodičom či manželovi, a ujdú od rodiny s novým priateľom. Po čase sa môže stať, že ak ich dobrodružstvo stroskotá, bez problémov sa navráti k pôvodnej rodine. Nemajú s tým vôbec problém, nepovažujú to za prehrešok.

Pre manželstvo sa nehodia ani ženy narodené v tomto znamení.  Vedia o tom a napriek tomu neraz sa rozhodnú do zväzku vstúpiť. Najmúdrejšie urobia tie Strelkyne ktoré sa rozhodnú pre voľný a nezávislý život.

ZNÁME  OSOBNOSTI : Maria Callas, Edith Piaf, Gabriela Škrabáková, Christina Aguilera, Britney Spears, Hana Hegerová, Kim Basinger, Jane Fonda, Maria Stuart, Dáša Štěpánková, Hana Maciuchová

Ako pristupovať k žene znamenia Strelec "Návod na použitie" ženy Strelca

Ak chcete získať priazeň temperamentných, nezávislých a energických Strelkýň, musíte k nim byť odmeraní, nevšímaví a tak trochu odporní. Strelkyne sú na seba a svoj zjav veľmi citlivé a rozhodne chcú na seba upútať pozornosť. No, ak si ich niekto nevšíma, táto skutočnosť ich najprv pohorší, rozčúli a potom vzbudí záujem o danú osobu. Aj keď s ňou máte vzťah, je nutné ju udržiavať v napätí, takpovediac na povrázku. Ona potrebuje mať pred sebou rôzne výzvy, neustále musí  niečo riešiť a vybavovať. Takže nikdy na ňu nič neprepisujte, svoje financie majte pod kontrolou a so svojou bývalou udržiavajte kontakt. Táto skutočnosť  bude Strelkyňu udržiavať v strehu. Jej pozornosť sa absolútne sústredí na objekt svojho záujmu a vďaka tomu nebude vyhľadávať nové dobrodružstvá.

Ak chcete mať kľudný život so Strelkyňou, nájdite si menej temperamentnú, rodinne založenú osobu narodenú v tomto prípadne v inom znamení.

Numerologička Lívia odpovie na otázky

Hľadáte odpovede na otázky ktoré Vás trápia ? Získajte rýchle a diskrétne odpovede od skúsenej numerologičky Lívie !

Numerologička Lívia Vám urobí rozbor osobnosti

Potrebujete odpoved na chlapa alebo zenu. Lívia urobí presne vyhodnotenie osobnosti.

aké znamenie sa hodí k Strelcovi Strelec charakteristika znamenia charakteristika znamenia Strelec muž v znamení Strelca ktoré znamenie sa hodí k Strelcovi

baran

21.3. - 19.4.

býk

20.4. - 20.5.

blíženci

21.5. - 20.6.

rak

21.6. - 22.7.

lev

23.7. - 23.8.

panna

24.8. - 22.9.

váhy

23.9. - 22.10.

škorpión

23.10. - 21.11.

kozorožec

22.12. - 19.1.

vodnár

20.1. - 18.2.

ryby

19.2. - 20.3.