Znamenie zverokruhu Váhy (23.9 - 22.10)

Vládnuca planéta: Venuša

Živel: vzduch

Vlastnosti: otvorenosť, svedomitosť, bezkonfliktnosť

Prostredie: údolia, lúky, príjemné prostredia

Farba: ružová, svetlo belavá, nebovo modrá

Drahokamy: smaragd, zafír, achát, tyrkys, perly, koraly

Zvieratá: vážky, lienky, srnka, holub, motýle

Rastliny: rozmarín, nezábudky, lipa, čerešňa, fialky

Šťastný deň: piatok

 

Charakteristika znamenia Váhy tak, ako ju možno nepoznáte

Ľudia narodení v znamení Váh sú nesmierne otvorení, svedomití a slušní. Radšej všetko obídu, čo zaváňa konfliktom. Nikdy spor nevyvolávajú. V živote potrebujú oporu a preto si vyhľadávajú priateľov so silnou povahou. Majú vyrovnanú  povahu. Ak sa musia pre niečo rozhodnúť , tak hľadajú niekoho iného kto dané rozhodnutie urobí za nich. Empatia a sociálne cítenie je pre ne samozrejmosťou.

Tieto znamenia si ctia estetické hodnoty a cieľom jedinca narodeného pod ich vplyvom je život naplnený vkusom a pohodlím. Váhy  sa radšej držia doma, majú sklon k podozrievavosti a hanblivosti. Len s ťažkosťami dokážu niekomu dôverovať. Váhy sú vždy opatrné vo vynášaní rýchlych úsudkov, a takmer odmietajú posudzovať čokoľvek alebo kohokoľvek. Dlho váhajú s každým rozhodnutím alebo záväzkom, takže im pre váhavosť mnohé zaujímavé životné šance často uniknú.

 Váhy sú pokojné, krehké, citlivé, jemné osoby a môžu byť výbornými partnermi do života. No, zlyhávajú pri riešení problémov, neznášajú konflikty a ako náhle niečo visí vo vzduchu, utekajú kade ľahšie. Neznášajú sváry. Nikdy neútočia priamo. Jednoducho zmiznú.

Váhy, nikto  nikde neudrží , dokonca ani v partii. Osvojiť si nejaký ideál alebo sa pripútať k inej ľudskej bytosti je nad ich sily. Sú stelesnením zdivočenej nerozhodnosti. A navyše sa im to aj páči.

U mladých ľudí nie je nerozhodnosť nič neobvyklé. Nezrelí jedinci strávia pekných pár rokov svojej mladosti hľadaním seba samých. Keď sa nenašli ešte v tridsiatke, niekedy sa stáva, že sa v neistotách tápu až do osemdesiatky, prípadne im to môže vydržať aj po celý život. Chodia ako kocúr okolo horúcej kaše. Nič nie je pre ich rafinovaný vkus dosť dobré, takže niekedy zostanú trčať tam, kde boli, pretože nenazbierajú odvahu, aby sa rozhodli niečo zmeniť.

Nie sú tvrdohlaví ale keď sa od nich žiada nejaké mimoriadne rozhodnutie, správajú sa rozmrzene, prejavujú zlú náladu, a úmyselne nasadia vážny zachmúrený výraz, aby im všetci dali pokoj. Do dôverne medziľudskej komunikácie sa zapájajú minimálne, ale pretože majú kalendár napchatý spoločenskými udalosťami, môžu pôsobiť úplne opačným dojmom.

Máte pocit, že vaše finančné problémy ovplyvňujú už aj vaše vzťahy s ostatnými? Nenechajte ich, aby vám znepríjemňovali život. S Easy pôžičkou si úver vybavíte jednoducho a rýchlo.

Znamenie Váhy a vzťahy - láska, emócie a empatia

Keďže sú to nesmierne pokojní ľudia, zvyčajne sú veľmi dobrými partnermi. Iba málokedy zapríčiňujú zvady, hádky a nepokoje. Sú taktní a prispôsobiví, vyhýbajú sa treniciam , zbytočným výstupom a nepríjemnostiam.  Zároveň sú aj samoľúbi a zbožňujú ak ich niekto pochváli za ich dosiahnuté výsledky. Aj v láske sa musia zastať svojich názorov, partnerom nesmú dovoliť aby ich manipulovali a totálne riadili ich život. Čiže musia si dávať pozor na stratu identity . Vo vzťahoch hľadajú naplnenie života a to pri milujúcom, chápavom a oddanom partnerovi. No, pre svoju citovú nespútanosť a nestálosť veľmi ťažko spájajú svoj osud s inými ľuďmi. Ich zmysel pre krásu a oddávanie sa svetským radostiam z nich robia vyslovene zmyselné bytosti. 

Partnerská zhoda pre znamenie Váhy: Vodnár a Blíženci

Títo ľudia sú súci pre manželstvo. Bývajú jemne veselí, nevyvolávajú zbytočné hádky a všetko riešia v najväčšom kľude a pokoji. Najlepšie sa k nim hodia osoby narodené v znamení Vodnára, pretože práve oni veľmi dobre vedia pochopiť ich hlboké umelecké cítenie a na mnohé zásadné otázky majú spoločný názor. Primeranými partnermi im môžu byť aj osoby narodené v znamení Blížencov. Dokonca aj s Levom či so Strelcom môžu mať príjemný spoločný život. Aj s Váhou či Pannou si budú rozumieť. S Rybami zas majú karmické prepojenia, čo znamená, že počas života na seba tieto dve znamenia určite natrafia.

Váhy a jeho vzhľad

Ľudia narodení v tomto znamení majú veľmi súmernú, elegantnú postavu a pekné držanie tela. Ich pohyby sú pokojné a vláčne. Mávajú typickú oválnu tvár so súmernými črtami. Ich oči sú zväčša veľké a zamatovo lesklé s pokojným, miernym pohľadom. Veľmi charakteristické sú ich úžasne formované dlhé ruky. 

Pozitívne vlastnosti znamenia Váhy

Akejkoľvek spoločnosti sa dokážu veľmi dobre prispôsobiť. Nehádajú sa. Až do krajnosti sa dokážu ovládať. Majú vyvinutý zmysel pre krásu. Hovoria slušne a hrubé slová takmer nepoužívajú. Všetko robia s určitým čarom a vkusom.  Milujú všetko, čo je pekné, vkusné, harmonické a pohodové. Zbožňujú návštevy kultúrnych podujatí, divadla, výstav a iných akcií. Ich dobrosrdečnosť je v niektorých prípadoch až nekontrolovateľná. Musia mať vôkol seba šťastných a dobrých ľudí.

Negatívne vlastnosti znamenia Váhy

Hoci pôsobia dojmom  veľmi vyrovnaných, istých a stálych ľudí, v skutočnosti nie je to tak, lebo sú veľmi nerozhodní a neistí.  U nich pravdu má ten , kto hovorí ako posledný.  A hoci sú celkom poctiví a úprimní , nemožno sa na ne úplne spoľahnúť, pretože sa dajú ľahko ovplyvniť. Ak sa aj do niečoho pustia, po chvíli zakolíšu, len čo počujú nejakú inú mienku , pustia sa do úplne protichodnej veci. Ich zvláštnosťou je , že navonok sú neochvejní , ale predsa každému prístupní.

 

Detstvo a dospievanie Váh

Deti narodené v tomto znamení potrebujú pri svojej výchove v prvom rade veľkú dávku lásky a stálu oporu. Najviac znesiteľné je pre nich láskavé napomenutie, pretože silné prejavy ich nesmierne zastrašujú. Ich výchova nie je ťažká , pretože dobré spôsoby majú vrodené. Treba však dbať o to, aby sa z nich nestali samoľúbe, rozmarné bytosti. Občas je vhodné obmedzovať ich prílišné túžby po zábavách. Nehovoriac o zmierňovaní ich nerozhodnosti a kolísavosti názorov. Je nutné ich viesť k tomu aby si oveľa viac verili a je nutné obmedziť nepriaznivý vplyv priateľov .

 

Typické správanie znamenia Váhy v spoločnosti

Milujú zábavu. Chodia na večierky, zoznamujú sa s významnými osobnosťami, aktívne hovoria s ľuďmi, o ktorých sa domnievajú, že by im mohli pomôcť, prípadne sa v ich prítomnosti dokonca dobre zabávajú. Ale len čo opustia večierok a vrátia sa domov, zatvoria pevne okenice a schúlia sa v bezpečí domova. Opatrujú svoj domáci komfort a starostlivo ho strážia. Stávajú sa niekedy aj obeťami svojej potreby bezpečia. Hrozia sa bohémskeho života a nedostatok istoty ich vyvedie z miery. Nezáleží na tom, ako avantgardne vyzerajú, je to iba povrchná póza. Vo vnútri sa skrýva vystrašené dieťa.

 

Práca a profesionálny rast v živote Váh

Pokiaľ ide o výber povolania pre ľudí narodených v znamení Váh, napriek ich nerozhodnosti je pre ne vhodné zamestnanie sudcu, prokurátora či advokáta. Majú veľký zmysel pre spravodlivosť. Dobre sa osvedčia aj ako vyšší úradníci, pretože v cudzích záležitostiach v prípade potreby vždy vedia povedať rozhodné slovo. Radi účinkujú aj v divadelných hrách, vo filharmónii, vedia sa uživiť aj tancom či akrobaciou. Sú to veľmi príjemní spolupracovníci, pretože sú svedomití a skromní, nechajú si poradiť a viesť. Pekných úspechov dosiahnu  aj v povolaniach bytového architekta, módneho návrhárstva, čalúnnika, učiteľa tanca či herectva.

Vhodné povolania: majiteľ kníhkupectva, diplomat, prekladateľ/tlmočník, ladič pián, interiérový návrhár, správca múzea, herec (v klasickom divadle), spisovateľ.

 

Zdravie, vitalita a životná energia

Ľudia narodení v znamení Váh sú zvyčajne zdraví, trochu citliví na obličky a močové cesty. Pri zanedbaní ich liečby majú nábeh na chronické ochorenia. Niekedy ich trápi aj cukrovka. Sú dosť citliví na konzumáciu rôznych nápojov, neznášajú hlavne uhličité tekutiny. A od vína zas majú prebytok kyselín v žalúdku. 

 

Muž Váha a jeho typické rysy

Muži narodení v znamení Váh túžia po harmónii a spravodlivosti. Sú starostliví a čestní ako v práci tak aj v rodinnom živote. Vo väčšom kruhu priateľov sa neustále snažia o vyváženosť. Ich hlavným úsilím je premostenie sa cez rozpory, zjednotiť názory a dať udalostiam či zámerom jasný smer. Vo svojej podstate sú to náladoví ľudia, no napriek tomu nedostatku s ľahkosťou si vedia získať srdcia žien. Ich ľúbostný život nie je vždy jednoduchý , pretože v láske nie sú veľmi stáli.  Takže nie je s nimi nuda. Preto si musia vybrať také partnerky ktoré sú schopné ich výkyvy zvládať. Majú radi prepych, pohodlie a všetko čo je krásne. Čo samozrejme platí aj na kvalitu partneriek. Váhy nevedia viesť osamelý život, preto si neustále hľadajú tých najvhodnejších partnerov ktorí by obstáli v akejkoľvek skúške. Ich extrémne výkyvy nárokov na partnerov sú pre mnohých nepochopiteľné. V jednu chvíľu sa spoja s intelektuálkami a v druhej chvíli podľahnú absolútnej pudovosti. Majú nábeh na zabúdanie nepríjemných vecí. S obľubou flirtujú so ženami , čo sa ich polovičkám samozrejme nemusí páčiť.  

SLAVNE  OSOBNOSTI : Mahátmá Gándhí, Franz Liszt, Marcello Mastroiani, Oscar Wilde, John Lennon, Friedrich Nietzsche, Sting, Hugh Jackman, František Filipovský, Rudolf Hrušinský, Will Smith, David Koler

 

Ako pristupovať k mužovi znamenia Váhy "Návod na použitie" muža Váhy

Muži Váhy zbožňujú mimoriadne exkluzívne  upravené a pekné ženy. Preto ak chce niekto získať priazeň tohto muža, musí si so sebou hodiť a nastailovať sa tak, aby sa u muža Váhy prebudili všetky zmysly. Ak sa muž Váha doslova uloví , potom na partnerkiných pleciach je ešte jedna veľmi dôležitá úloha a tou je udržiavanie jeho pozornosti. Sú to mimoriadne prelietaví muži ktorí súbežne udržiavajú viaceré vzťahy naraz. Partnerka ich musí natoľko zamestnať, aby muž Váha už nemala čas ani energiu, či myšlienky na iné osoby. Je to na šikovnosti žien akým spôsobom dokážu zamestnať zmysly svojich partnerov...

 

Žena Váhy a jej typické rysy

Ženy narodené v znamení Váh sú nesmierne šarmantné , príťažlivé a vyslovene ženské. Veľmi rady na seba upútavajú pozornosť, navonok sú sebavedomé, no vo vnútri sú úzkostlivé a neisté. Boja sa negatívnych reakcií okolia. Veľmi zle znášajú kritiku, prípadne nedostatok uznania za ich úsilie. Ak ich k partnerovi sa neviaže hlboká láska , nie raz vedú pestrý ľúbostný život. No, v prevažnej miere sú to veľmi oddané a milujúce manželky a matky.  Neznášajú nespravodlivosť a hádky. Rady šíria vôkol seba pokoj a harmóniu. Ako doma tak aj v práci poväčšinou udržiavajú dobré vzťahy.  Ich zdvorilé spôsoby signalizujú ochotu chápať druhých a prispôsobiť sa im.  Túžia sa oprieť o druhých, byť s nimi v čo najužšom kontakte. Pri vhodnej konštelácii hviezd môže ich inštinktívna voľba vhodného partnera viesť k šťastnému harmonickému zväzku. Pri zlej konštelácii ich výber nie je práve najlepší, čo vedie k neustálemu napätiu a zvadám vo vzťahu. V každom prípade ženám Váham nesmierne záleží na  domácnosti, na vkusnom oblečení, či na dobrom spoločenskom postavení. Veľmi ťažko znášajú to, ak sa blízkym darí viac než im. Z toho dôvodu sa neodporúča pred nimi sa chváliť majetkom, príjmom či spoločenským postavením.

SLÁVNE  OSOBNOSTI : Rita Hayworthová, Brigitte Bardot, Catherine Deneuve, Hana Hegerová, Ivana Chýlková, Martina Navrátilová, Sisa Sklovska, Gwen Stefani, Avril Lavigne

 

Ako pristupovať k žene znamenia Váhy "Návod na použitie" ženy Váhy

Ženy Váhy sú pre mužov veľmi ľahkými obeťami. Prirýchlo sa zamilujú a nechajú sa zmanipulovať. V partnerstve nemajú záujem o iné zážitky, nevyhľadávajú ďalšie možnosti. Ženy Váhy sú vernými partnerkami a skôr  muži ich opúšťajú. Prípadne sú nechané v neistote, vyčkávajú na opätovný návrat partnera, prirýchlo im odpúšťajú a neustále dúfajú a veria v lepšie zajtrajšky. No existujú aj temperamentnejšie ženy Váhy a pri tých sa muži nenudia, tie sa postarajú o zábavu. Sú neuchopiteľné, slobodomyselné, túžiace po kariére a úspechu. Na tieto ženy platí jediná vec, muži ich musia ohúriť, dojať, zapôsobiť na ne. Bežný, takpovediac nudný chlap pri nich nemá šancu, musí to byť odvážlivec ktorý bude ochotný s ňou držať krok.    

NAJVHODNEJŠÍ  PARTNERI : Títo ľudia sú súci pre manželstvo. Bývajú jemne veselí, nevyvolávajú zbytočné hádky a všetko riešia v najväčšom kľudne a pokoji. Najlepšie sa k nim hodia osoby narodené v znamení Vodnára, pretože práve oni veľmi dobre vedia pochopiť ich hlboké umelecké cítenie a na mnohé otázky majú spoločný názor. Primeranými partnermi im môžu byť aj osoby narodené v znamení Blížencov. Dokonca aj s Levom či so Strelcom môžu mať príjemný spoločný život. Aj s Váhou či Pannou si budú rozumieť. S Rybami zas majú karmické prepojenia, čo znamená, že počas života na seba tieto dve znamenia určite natrafia.

Numerologička Lívia odpovie na otázky

Hľadáte odpovede na otázky ktoré Vás trápia ? Získajte rýchle a diskrétne odpovede od skúsenej numerologičky Lívie !

Numerologička Lívia Vám urobí rozbor osobnosti

Potrebujete odpoved na chlapa alebo zenu. Lívia urobí presne vyhodnotenie osobnosti.

znamenie Váhy vzťahy Váhy charakteristika znamenia Váhy znamenie žena znamenie Váhy žena znamenie Váhy charakteristika charakteristika znamenia Váhy charakteristika znamenia Váhy žena znamenie Váhy muž Váhy znamenie muž Váhy znamenie znamenie Váhy

baran

21.3. - 19.4.

býk

20.4. - 20.5.

blíženci

21.5. - 20.6.

rak

21.6. - 22.7.

lev

23.7. - 23.8.

panna

24.8. - 22.9.

škorpión

23.10. - 21.11.

strelec

22.11. - 21.12.

kozorožec

22.12. - 19.1.

vodnár

20.1. - 18.2.

ryby

19.2. - 20.3.