Znamenie zverokruhu Vodnár (20.1 - 18.2)

 

Vládnuca planéta: Urán           

Živel: vzduch    

Vlastnosti: pracovitosť, tvorivosť, chrabrosť , spoločenskosť

Prostredie: vzduch, vesmír, sopečné oblasti

Farba: fialová, lilavá

Drahokamy: ametyst, jantár, bazalt

Zvieratá: ježko, sova, exotické vtáctvo, ropucha

Rastliny: kaktusy, traslica, reďkovka, krušina

Šťastný deň: Sobota

             

Charakteristika znamenia Vodnár tak, ako ju možno nepoznáte

Vodnári sú mimoriadne prispôsobiví ľudia s veľmi dobrým charakterom. Zvyčajne majú veľké ideály. Typické pre nich je, ich vyslovene ľudské zmýšľanie. Mnohí z nich majú veľmi pevnú vôľu, ale často im chýba rozvaha. Vcelku sú premenlivej povahy. Ľahko sa nadchnú , rýchlo sa dajú oslniť zvláštnosťami nejakej osoby. Ale to im nikdy netrvá dlho , pretože za každým vzrušujúcim poznaním hneď prichádza ďalšia zaujímavosť ktorá od pôvodného objavu odvedie ich pozornosť. Sú milí a spoločenskí, prakticky založení a veci posudzujú z hľadiska ich užitočnosti.

Táto inteligentná, zložitá osobnosť stelesňuje premýšľavého človeka ktorému jeho Vodnárska povaha prepožičiava predstavivosť, tvorivosť, priebojnosť, sebaistotu a vytrvalosť. Osobnosť Vodnára poskytuje svetu veľa zlepšovateľov a vynálezcov, pričom mnohí z nich sa priam vrhajú na moderné metódy. Sú to dodávatelia najrôznejších nových spôsobov ako realizovať staré úlohy. Zaujímajú sa o všetko – od posledného počítačového programu až po takmer neznáme relaxačné techniky objavené astronautmi v bezváhovom stave.

Vodnári by radi zostali čo najdlhšie mladí. Preto sa nestáva často, že by vstupovali do manželstva a priskoro si zakladali rodiny. Niežeby boli promiskuitní, ale ich sexuálne dobrodružstvá majú príchuť rozmanitosti. Sú nevyspytateľní a veľmi závislí od potreby zmeny, čo je v ich najlepšom záujme. Zmenia si bydlisko vždy, keď po tom zatúži. Títo ľudia neznášajú obmedzovanie – ani len tak z recesie! Ich najobľúbenejšou zábavou je spontánne konanie.

Ľudia narodení v znamení Vodnára /až na isté výnimky/ sú vyslovene dravci. Priveľa energie však spália neorganizovaným pobiehaním sem a tam . Preto sa musia naučiť spomaliť a uvažovať o iných alternatívach, ako sú preteky s časom. Mali by viac rozmýšľať a menej konať, inak strávia väčšinu života v stave zmäteného panikárčenia.

Keďže Vodnári nie sú veľmi vyrovnaní jedinci, dajú sa zavše ovplyvniť čudnými kultmi. Môžu vstúpiť do podozrivých náboženských siekt, alebo sa len tak pre pocit napätia zapojiť do pochybných činností. Títo ľudia musia mať nevyhnutne priateľov, partnerov, ktorí sú múdrejší ako oni, aby ich viedli a dokázali vyťažiť z ich schopností tú lepšiu stránku. Prirodzene, že sa Vodnári budú občas búriť proti múdrosti a sebadisciplíne. Sú nepokojní, keď nemôžu vyskúšať niečo celkom odlišné, odbočiť z vyšliapaných chodníčkov a naskočiť na nestálu cestu vzrušenia. Zostať v pokoji a správať sa rozumne, to je pre nich obrovský kríž, ktorý sa musia títo ľudia naučiť niesť s dôstojnosťou. Inak stratia svoju dobrú reputáciu.

Uprostred tohto zmätku sa Vodnárom darí udržať si vznešené ideály. Oni presne vedia, čo je dobré a najlepšie pre ľudí, ktorých majú radi a na ktorých im záleží. Tieto znamenia túži pomáhať svojej rodine a povzbudzovať svojich priateľov. No často na to nemajú čas, možnosti ani prostriedky.

Vodnári nie sú v pravom zmysle slova egoisti. Často majú zložité plány, ktoré účinne realizujú. Ale práve tieto činnosti vyžadujú všetok ich čas. A pretože vždy musí niečo ustúpiť do pozadia, Vodnári obetujú rodinu i priateľov. Drieme v nich génius, no treba sa oňho starať a rozmaznávať ho. Vodnári si robia reklamu najlepšie sami. Vždy preberú iniciatívu a idú si za svojím cieľom. V tomto sú neprekonateľní.

Máte pocit, že vaše finančné problémy ovplyvňujú už aj vaše vzťahy s ostatnými? Nenechajte ich, aby vám znepríjemňovali život. S Easy pôžičkou si úver vybavíte jednoducho a rýchlo.

Znamenie Vodnár a vzťahy - láska, emócie a empatia

U Vodnárov ich ľúbostné city nie sú príliš silné. Zväčša ich upútava len záujem a obdiv. Ak toto nadšenie ochabne alebo ak si nájdu novú známosť , zvyčajne dochádza k prerušeniu fungujúcich vzťahov. V takom prípade im vôbec nezáleží na tom , ako druhá strana prežíva rozchod. Ochladnutie citov prichádza náhle , a je to také ochladnutie aké by u nich nikto nečakal. Vodnári ožiarení pozitívnou konšteláciou planét sú to ľudia s ktorými možno veľmi dobre spolunažívať. Neradi sa hádajú, pretože majú dobrotivú, zmierlivú povahu. Sú prítulní a verní priatelia a partneri. V krajných situáciách veľmi radi a ochotne pomôžu, len ich treba o to požiadať. Keďže sú upriamení na určitú myšlienku , ktorú chcú uskutočniť, neraz sa dožívajú sklamaní, ktoré ich niekedy môže aj zničiť. Pre túto svoju myšlienku žiadajú plné porozumenie od iných a sú veľmi uzavretí ak sa pochopenia pre jeho nadšenie od ostatných nedočkajú. Ak ich niekto rázne odmietne, pociťujú to ako krutú bolesť. Niektorí z nich sú takí chladní a odmeraní, že neraz má pri nich človek nepríjemný pocit. Potom už ani ich osobné čaro nemôže zakryť ich sebeckosť a chamtivosť. S týmto typom Vodnára je vzťah hotovým utrpením. Mnohé končia krachom.

 

Partnerská zhoda pre znamenie Vodnár: Blíženci a Váhy

U ľudí narodených v znamení Blížencov nájdu veľké pochopenie pre svoje myšlienky. Žijú s nimi v zhode a v úplnej harmónii. Výhodné spojenie môžu utvoriť aj s osobami narodenými v znamení Váh, práve s nimi zvyknú mať spoločné ciele a zhodu názorov. Rovnako dobré manželstvo môžu mať aj s osobami narodenými v znamení Barana alebo Strelca či Leva. Šťastný krok urobia vtedy, ak uzavrú sobáš s osobou narodenou v znamení Vodnára.

 

Vodnár a jeho vzhľad

Ľudia narodení v tomto znamení majú veľmi peknú a štíhlu postavu. Ich tvár je podlhovastá alebo aj okrúhla, s trochu dlhou bradou, ktorá je výrazná, ale nie ostrá. Ich oči sú vždy nádherne jasné a jagavé. Ich chôdza je ľahká a istá. Týchto ľudí ťažko rozoznať, pretože majú veľa výrazných znakov a v ich typoch je možné sa pomýliť.

 

Pozitívne vlastnosti znamenia Vodnár

Ľudia narodení v tomto znamení sú nesmierne pracovití,. Vedú pokojný život. V spoločnosti sú obľúbení , ale oveľa lepšie znášajú samotu. Milujú prírodu a radi bádajú v jej určitej oblasti. Zvyčajne sa zaujímajú o sociálne problémy. V mnohých záležitostiach všedného života sa vedia veľmi dobre prispôsobiť a nijako nepresadzujú svoju vlastnú vôľu. Sú to veľkí buriči a skvelí vodcovia. Sú šikovní organizátori a manažéri. Bez ilúzií a sentimentality vedia hovoriť o háklivých témach. Nie je pre nich nič nemožné. 

 

Negatívne vlastnosti znamenia Vodnár

Veľa rozmýšľajú o neuskutočniteľných veciach. Stáva sa, že sa zahryznú do svojich myšlienok , bez toho aby sa s niekým poradili alebo od niekoho poučili.  Pritom nejde tu o zanovitosť , ale ak už raz pred sebou vidia cieľ, potom už nepoznajú prekážky. Niekedy si pri nerozvážnom odhodlaní zničia celý život. Ak pri narodení týchto ľudí pôsobí nepriaznivé ožiarenie z iných planét, bývajú z nich veľkí sebci. Sú to veľmi náladoví a nevypočítateľní ľudia. V sporných záležitostiach im v mnohých prípadoch chýba zdržanlivosť, diplomacia a rozumný prístup.   

 

Detstvo a dospievanie Vodnára

Deti narodené v znamení Vodnára sa vychovávajú dosť ťažko. Už v mladosti  sú búrlivé, zaujaté proti všetkému, čo je staré. Nechcú sa dať viesť. Vzdorujú všetkému , čo od nich žiadajú dospelí a ľahko sa rodičom odcudzia.  Ich fantázia je pestrá , sú nesmierne tvorivé, zvedavé, zaujme ich všetko nové , netradičné a originálne. Keďže sa v nich pomerne skoro prebúdzajú pohlavné pudy, vzniká nebezpečenstvo rôznych komplikácií. Záleží na rodičoch, aby im v tom smere zavčasu poskytli potrebné vysvetlenie.

 

Typické správanie znamenia Vodnár v spoločnosti

Vodnári sú nesmierne spoločensky naložení ľudia, no iba do tej miery do akej im to vyhovuje. Tým, že sú zaujímaví, zábavní s množstvom nápadov a bláznivých myšlienok, niet divu, že ich spoločnosť vyhľadáva veľký počet ľudí. Dostanú mnohé pozvania na akcie, večierky či iné spoločenské udalosti. Nehovoriac o tom, ak oni sami sú organizátormi spoločenských udalostí, v takých prípadoch je každému jasné , že o zábavu bude postarané. No, majú aj svoju individualistickú stránku svojej osobnosti a tú málokto pozná, a tú sa ani nesnažia ukázať. To je ich súkromná sféra.

 

Práca a profesionálny rast v živote Vodnára

Ľudia narodení v znamení Vodnára sa veľmi dobre hodia pre povolania súvisiace so štúdiom prírody. Bývajú z nich dobrí botanici, geológovia a astronómovia. V týchto oblastiach môžu dosiahnuť veľké úspechy. Vo vedeckej činnosti sú neúnavní a pracujú s veľkým nadšením. Vždy túžia po niečom novom, experimenty si vyžadujú dostatok odvahy a tej Vodnári majú nadostač.  Mnohí z nich sú aj vynikajúci letci. Vyznačujú sa aj umeleckými schopnosťami. Sú vynikajúcimi spisovateľmi , autormi diel s veľkými hodnotami. Aj v tejto oblasti tvorivej činnosti hľadajú nové cesty. Ako maliari odmietajú všetko staré a skúšajú nové, excentrické metódy. Ich umelecké práce sú vždy nápadné s originálnou myšlienkou. Sú z nich aj vynikajúci podnikatelia, finančníci, realitní makléri či politici.  Nehodia sa na prácu v štátnej správe, mali by problém s autoritami a s prijatím cudzích názorov.  

Vhodné povolania: filozof, spisovateľ, kaderník, vynálezca, módny návrhár, politik, masér, odborník na akupunktúru, psychiater, počítačový odborník.

 

Zdravie, vitalita a životná energia

Z uhla pohľadu zdravia sú najchúlostivejší na nohy. Často mávajú kŕčové žily, nádory  a často si vykĺbia členok. Trpia aj poruchami krvného obehu a otravami krvi. Ženy mávajú bolesti pri menštruácii. Ich myšlienky sú často utopické. Keď prídu na to, že sa zásadne zmýlili, zmocňuje sa ich najťažšia depresia. Vtedy nechcú o svete nič vedieť, a z tohto sklamania sa iba ťažko upokoja. Musí ich chytiť, celkom pohltiť ďalšia myšlienka, aby sa s novými silami zdvihli a znova ju začali vášnivo uskutočňovať. Inak sú celkom zdraví, nie sú náchylní na prechladnutie ani na iné choroby.

 

Muž Vodnár a jeho typické rysy

Muži narodení v znamení Vodnára vytvárajú často neobyčajné ľúbostné vzťahy. Sú schopní odpútať sa od všetkého a ísť zakázanými cestami.  Neraz majú veľmi intímne vzťahy aj k osobám rovnakého pohlavia.  V manželstve sú z nich nepríjemní partneri. Navonok sú vždy láskaví , zdvorilí a priateľsky naladení. V skutočnosti nie sú úprimne srdeční a nežní. Telesné prednosti ich druhov ich priťahujú väčšmi ako prednosti partnerovej duše. To je veľká zvláštnosť ich povahy. Hoci sa veľmi zaujímajú o ľudský charakter, nie sú schopní prenikať až do hĺbky duše iného človeka. V manželstve až vo vyššom veku sú stálejší. Vedia byť veľmi milí ale svoje najtajnejšie pocity a myšlienky si nechávajú iba pre seba. Aj v láske ich zaujme všetko nové a nepoznané, potrebujú slobodu a vyhľadávajú aj zakázané rozkoše. V každom prípade sú to vynikajúci spoločníci , sprievodcovia a utešitelia. Mnohí z nich majú viacero súbežných vzťahov, či partnerstiev. Počas manželstva nemajú problém mať mimomanželské vzťahy i deti. Sú skutočnou výzvou pre každú partnerku.

ZNÁME  OSOBNOSTI : Franz Schubert, John Travolta, Jan Werich, Thomas A. Edison, Abraham Lincoln, Wolfgang Amadeus Mozart, Christian Dior, Clark Gable, Jiří Šlitr, Jack Lemmon, Mario Lanza, Miloš Forman

 

Ako pristupovať k mužovi znamenia Vodnár "Návod na použitie" muža Vodnára

Muži narodení v znamení Vodnára sú ako veľké deti, majú radi hru, milujú objavy a nové skúsenosti. Neznášajú stereotyp a preto hľadajú rozptýlenie na každom kroku. Žena ktorá má záujem udržať ich pozornosť , musí byť nesmierne kreatívna. Vodnárov je nutné vystaviť neustálemu napätiu, stresu, premenlivým náladám a samým prekvapeniam. Intímna oblasť musí byť zábavná , plná fantázie. Partnerky si musia dať záležať na svojom vzhľade a vystupovaní. Niekedy pomôže ak žena pestuje trojuholníkové vzťahy, pretože mužov narodených v tomto znamení istá dávka súťaživosti vzrušuje. Vodnári chcú vyhrať, zvíťaziť, uloviť ženu. Nevážia si tie, ktoré sa im samé podsúvajú. Nevadí im, ak nevedia na čom sú, skôr naopak, práve neistota ich fascinuje a upútava ich pozornosť. 

 

Žena Vodnár a jej typické rysy

Ženy narodené v tomto znamení Vodnára sú prístupné nekonvenčným vzťahom, často sú náladové a vedia očariť originalitou svojej osobnosti. Sú nesmierne chladné a intímny život pre ne veľa neznamená. U partnerov hľadajú duševnú krásu. Keď ju chcú k niečomu prinútiť, vzoprie sa. Nie je pohodlnou, no maximálne podnetnou a zaujímavou partnerkou. Ženy narodené v tomto znamení hľadia ďaleko dopredu. Plánujú a zaujímajú sa o pokrok v najrôznejších oblastiach. V živote hľadajú nové metódy, smery a objavy. Vždy sa spoliehajú na svoj zdravý úsudok a svoje sily. Sú nesmierne odvážne, pôsobia ako aktivistky a útočia na sociálne a politické prešľapy.  Nezávislosť je v ich živote dôležitá. Vedia byť aj nezištné, priateľské a pokrokové. V práci sú neúnavné, ak pracujú, nehľadia na čas. Ženy narodené v tomto znamení vedia byť verné iba vtedy, ak milujú, len čo stratia záujem o partnera, stanú sa ľahostajné a bezcitné. Keď sa vydajú, manžel si od nich pričasto vypočuje, kritiku, či sťažnosť na to, že by boli lepšie urobili ak by sa zaň nevydali. O svoje deti aj rodinu sa vedia postarať, no v mnohých prípadoch sa ich vnútorný nepokoj prenesie aj na ostaných členov rodiny. Materstvo ich zväčša vyvedie z rovnováhy, nežnej lásky sa ich potomkovia zväčša nedočkajú. Sú v opozícii proti všetkým tradíciám.

ZNÁME  OSOBNOSTI : Mia Farrow, princezná Beatrix, Kim Novak, Božena Němcová, Lenka Filipová, Shakira, Oprah Winfrey, Jennifer Aniston, Alicia Keys, Věra Chytilová, Adina Mandlová, Kateřina Brožová

 

Ako pristupovať k žene znamenia Vodnár "Návod na použitie" ženy Vodnára

Ženy narodené v znamení Vodnára si vyžadujú od partnerov uznanie, slobodu, rovnoprávnosť a to v každej oblasti ich spoločného života. No, prejavy obdivu a uznania musia byť úprimné, žiadne pochlebovanie je neprípustné. Ak si ich nejaký muž chce získať, musí byť nesmierne zaujímavý, jedinečný,  fascinujúci a okúzľujúci. Aj v oblasti financií, spoločenského a mocenského postavenia musia zabodovať. Vodnárky ženy sa nedajú len tak uloviť, pokiaľ to samozrejme oni samé nechcú. Muži si musia zvoliť taktiku nezáujmu, to Vodnárky najviac fascinuje. Nezáujem sa na chvíľu môže zmeniť na mierny flirt, no opätovne sa musí prejsť na ignoráciu. Táto taktika Vodnárky dovedie k nesmiernej túžbe získať takého muža.

Numerologička Lívia odpovie na otázky

Hľadáte odpovede na otázky ktoré Vás trápia ? Získajte rýchle a diskrétne odpovede od skúsenej numerologičky Lívie !

Numerologička Lívia Vám urobí rozbor osobnosti

Potrebujete odpoved na chlapa alebo zenu. Lívia urobí presne vyhodnotenie osobnosti.

znamenie Vodnár vzťahy charakteristika znamenia Vodnár muž Vodnár znamenie žena znamenie Vodnár žena charakteristika znamenia Vodnár charakteristika znamenia Vodnár žena znamenie Vodnár charakteristika znamenie Vodnár chlap znamenie Vodnár muž

baran

21.3. - 19.4.

býk

20.4. - 20.5.

blíženci

21.5. - 20.6.

rak

21.6. - 22.7.

lev

23.7. - 23.8.

panna

24.8. - 22.9.

váhy

23.9. - 22.10.

škorpión

23.10. - 21.11.

strelec

22.11. - 21.12.

kozorožec

22.12. - 19.1.

ryby

19.2. - 20.3.